Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Аудит циклу закупок (процесу постачання)

Аудит циклу закупок (процесу постачання)
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Аудит циклу закупок (процесу постачання)

У цьому циклі підприємство отримує виробничі запаси, витрачає грошові кошти, працю і виникають кредиторські зобов'язання перед постачальниками та підрядниками.
Аудиторськими доказами циклу є:
•    внутрішня фінансова звітність керівництва підприємства та
його підрозділів;
•    фінансова звітність підприємства, призначена для зовнішні
користувачів;
•    первинні документи на оприбуткування запасів;
•    нарахування оплати праці працівникам;
•     перерахування грошових коштів постачальникам;
•    регістри бухгалтерського обліку;
•     відповіді постачальників на запити аудиторів;
•    комерційні публікації (про ціни ринку, наприклад);
•    інструкції посадових осіб, у тому числі внутрішніх контролерів та ін.
Професійна майстерність аудитора залежить від знання системи розрахунків, маркетингової справи, розуміння процесу. З точки зору процедур контролю цикл закупок можна поділити на три основні типові частини: купівля товарів і послуг; оплата товарів і послуг; повернення товарів постачальнику. Контролюючи купівлю, аудитор повинен впевнитися, що всі угоди з постачальником санкціоновані і зареєстровані (вибірково перевіряють наявність санкцій на документах-замовленнях та записів у реєстрах цих документів, для чого використовують копії замовлень-угод з постачальниками, оглядають записи). Типовим порушенням можуть бути дії з закупівлі товарів в обхід відділу закупок чи іншої спеціальної служби.
Наступним контрольним моментом є перевірка повноти, своєчасності та правильності оприбуткування окремих товарів, а також дотримання всіх необхідних для цього процедур приймання товару по кількості, якості, оформлення претензій у разі порушення угоди, заповнення прибуткових документів або оформлення спеціальних звітів чи записів на рахунках-фактурах.
Внутрішній контроль передбачає зіставлення інформації рахунків-фактур і замовлень на поставку. Рахунки-фактури до сплати повинні перевірятися на відповідність їх угодам та реєструватися в розрізі аналітичного та синтетичного обліку. Аудитор повинен проконтролювати, чи не було випадків здійснення платежів до отримання товару та уточнення суми до сплати (несанкціонованих виплат), чи не використовувалися повторно рахунки та документи на оприбуткування, чи кожна виплата належним чином зареєстрована, чи є спеціальна посадова особа, яка має обов'язки щодо контролю цього процесу, несумісні з обов'язками осіб, які подають заявки на оплату і які виписують чеки, а також які реєструють їх, ведуть облік.
У разі повернення товарів постачальнику треба зіставити кількість товару, його ціну, які є в товарному документі, з відповідними даними платіжного документа.
Закінчується перевірка циклу операцій із закупівлі простежуванням записів на рахунках бухобліку.
Проміжна думка аудитора фіксується в робочих документах у вигляді відповідей на запитання щодо поставлених цілей (ознак) аудиту:
—    чи забезпечена повнота відображення цінностей та пов`язаних з їх рухом операцій;
—    чи базуються документи і записи на точних цінах, кількостях, підсумках;
—    чи є в реальності рахунки, товари, записи;
—    чи закупівельні угоди, рахунки до оплати, інші документи зареєстровані за відповідний період;
—    чи рахунки до сплати, заробітна плата постачальників і витрати правильно описані у фінансових звітах у правильній класи
фіксації і підтверджують юридичні зобов'язання сторін, що брали
участь у процесі закупівлі.


 

You have no rights to post comments