Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Порядок нарахування та сплати акцизного збору

Порядок нарахування та сплати акцизного збору
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Порядок нарахування та сплати акцизного збору

Сутність акцизного збору, підакцизні товари, платники та об'єкти оподаткування.
Відповідно до Закону № 1251 акциз є загальнодержавним збором. Згідне зі ст. 1 Декрету № 18-92:
Акцизний збір - це непрямий податок на окремі товари (продукцію І визначені законом як підакцизні, що включається до ціни цих товарів (продукції).
Належність товару до підакцизного встановлюється окремими законодавчими актами. Найбільш повно висвітлено весь перелік підакцизній; товарів в додатку до листа Держмитслужби від 27.06.2001 р. № 3/14-3227.
У вказаному додатку наведено не лише назву товару, що підлягає обкладанню акцизом, але зазначений і код Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, діючі на той момент ставки і Закони, що па встановлюють (див. таблицю 2.24).
Податковий агент - СПД, створений у формі підприємства з іноземною інвестицією, право якого на звільнення від оподаткування окремими податками, зборами (обов'язковими платежами) було підтверджено рішенням суду (господарського суду), уповноважений здійснювати нарахування та стягнення акцизного збору з платників акцизного збору, а також вносити сумі акцизного збору, стягнуті з його платників, до бюджету.
Велика кількість товарів, які ми купуємо (виробляємо) оподатковуються даним збором. Це і алкогольні напої (горілка, вино, коньяк), і спирт, і тютюнові вироби (сигарети, сигари), і нафтопродукти (бензин, солярка). В залежності від товару, змінюється і механізм справляння акцизу. Розглянемо основні аспекти нарахування і оплати АЗ на прикладі спирту та алкогольних напоїв.
Платники акцизного збору
Платники акцизного збору визначені ст. 2 Закону № 329. У відповідності до даної статті платників можна умовно розділи на: 1. Виробників алкогольної продукції та спирту етилового: а) українські виробники;


 

You have no rights to post comments