Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Оподаткування роялті

Оподаткування роялті
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Оподаткування роялті

Відповідно до Закону про доходи, дохід, отриманий у вигляді роялті відноситься до складу оподатковуваного доходу фізичної особи. При цьому доходи у вигляді роялті та іншої плати за використання прав інтелектуальної власності є доходом з джерелом його походження з України, а отже, підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті на підставі Закону про доходи. До того ж, поряд з процентами, дивідендами, страховими виплатами та орендними платежами, дохід, отриманий у вигляді роялті, відноситься до категорії пасивних доходів згідно Закону про доходи.
Під роялті з метою оподаткування відносять:
а)    доходи від продажу об'єктів прав інтелектуальної (промислової)І власності;
б)    доходи у вигляді:
-    сум авторської винагороди;
-    іншої плати за надання права на користування або розпорядження  іншим особам нематеріальним активом, а саме творами науки, творами мистецтва, творами літератури або іншими нематеріальними активами.
При цьому резиденти можуть нараховувати роялті лише у зв'язку з використанням платником податку права на інтелектуальну (промислову! власність, зареєстрованого відповідно до закону на підставі Закону про доходи
Податковим агентом платника податку при нарахуванні (виплаті) на його користь доходу у вигляді роялті є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату). Крім обов'язку утримати та перерахувати до бюджету податок,! особи, що виплачують роялті, повинні надати податковому органу відповідній розрахунок протягом 20 днів після закінчення звітного місяця відповідно до Закону про доходи.
Ставка податку для оподаткування роялті становить 13% (15%).
Якщо спадкоємець отримує доходи у вигляді плати за використання права інтелектуальної (промислової) власності спадкодавця, у тому числі у вигляді роялті, то такі доходи оподатковуються при їх нарахуванні (виплаті) за к рахунок за ставкою 13% (15%), а якщо спадкодавцем є нерезидент - то за подвійною ставкою - 26% (30%). Розгляньмо кілька прикладів.


 

You have no rights to post comments