Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Збір за проїзд автомобільними дорогами України

Збір за проїзд автомобільними дорогами України
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Збір за проїзд автомобільними дорогами України

Збір за проїзд автомобільними дорогами України транспортних засобів іноземних власників стягується безпосередньо контрольно-пропускними пунктами державного кордону у вільно конвертованій валюті в розмірах, визначеній. „Порядком стягування зборів у пунктах пропуску через державний кордон", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1999 р. № 1034
У випадку ввезення вантажів і в'їзду транспортних засобів у пункт пропуску через державний кордон після проходження прикордонного контролю:
-    перевізник (суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності) подає інспекторові митниці в пункті пропуску товарно-транспортні документи. Якщо товар заявляється фізичною особою, що не є суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, у встановленому порядку заповнюється митна декларація для оголошення громадянами даних про вантаж;
-    інспектор митниці на підставі поданих документів викликає працівників відповідних контрольних служб до місця проведення контролю;
-    працівники відповідних контрольних служб здійснюють розрахунки
зборів за ставками, передбаченими у додатках 1-4 до діючої постанови. Щ
звороті товарно-транспортні документів (для фізичних осіб - на звороті митної
декларації для оголошення громадянами зведень про вантаж у вільному місці і
проставляються необхідні штампи і печатки, що засвідчують розрахунки зборі
які підлягають сплаті, і факт здійснення контролю.
Інспектор митниці на підставі поданих документів, що засвідчують, розрахунки зборів, заповнює в трьох екземплярах єдиний платіжний документ і передає його перевізникові для сплати зборів в уповноваженій установі банку в пункті пропуску.
Факт сплати збору засвідчується записом установи банку "Оплачене відбитком особистої номерної печатки та особистим підписом інспектори митниці на всіх екземплярах єдиного платіжного документа.
Перший екземпляр оформленого в такий спосіб єдиного платіжного документа передається інспектором митниці в уповноважену установу баки в пункті пропуску, другий - перевізникові; третій залишається в справах митниці.
У випадку оформлення транспортних засобів з перевищенням вагова і габаритних параметрів (примітки 5 і 7 додатка 3), для проїзду яких вартні одержати дозвіл з визначенням конкретних маршрутів руху, організувати я! супровід і провести експертну оцінку маршрутів відповідними організаціями, збір за проїзд автомобільними дорогами може попередньо стягуватися службами міжнародних автомобільних перевезень Мінтрансу. Сума збору за проїзд автомобільними дорогами в цьому випадку в єдиному платіжному документі не проставляється, а здійснюється запис "Дорожній збір сплачено".
Сплата збору здійснюється суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності:
1.    У випадку транзиту:
-    готівкою у пункті пропусків в уповноважену установу банку на відповідний рахунок митниці на державному кордоні, через яку здійснюється ввезення вантажів;
-    за безготівковою формою розрахунків - шляхом попередньої оплати на заповідний рахунок митниці на державному кордоні, через яку здійснюється ввезення вантажів. При цьому на транзитній митній декларації проставляється вимітка цієї митниці про сплату зборів. Така відмітка є підставою для випуску вантажів за межі митної території України митницею призначення (крім випадків, передбачених пунктом 3 додатка 1);
2.    У випадку імпорту:
-    готівкою - у пункті пропуску в уповноважену установу банку на відповідний рахунок митниці на державному кордоні, через яку здійснюється ввезення вантажів;
-    за безготівковою формою розрахунків - шляхом попередньої оплати на відповідний рахунок митниці на державному кордоні, через яку здійснюється ввезення вантажів, крім вантажів, що ввозяться залізничним транспортом. У випадку ввезення вантажів залізничним транспортом сплата зборів може здійснюватися митницями на станціях призначення. При цьому митницею оформляється єдиний платіжний документ у трьох екземплярах, один із яких передається уповноваженій установі банку, другий - перевізникові, третій залишається в справах митниці.
Допускається доплата готівкою через касу митниці призначення.
Держмитслужба здійснює перерахування сум зборів у встановленому законодавством порядку.
Для вітчизняних власників транспортних засобів збір за проїзд стягується тільки за великовагові і великогабаритні транспортні засоби.
З легкових автомобілів і мікроавтобусів із причепами і без них стягується одноразовий в'їздний збір, еквівалентний 10 доларам США.
Сума збору з транспортних засобів іноземних і вітчизняних власників за перевищення вагових або габаритних параметрів включає плату за перевищення кожного з осьових навантажень, перевищення допустимої загальної маси транспортного засобу і перевищення кожного з габаритних параметрів.
Великоваговим вважається транспортний засіб, якщо хоча б один з його параметрів перевищує загальною масою 36 тонн, за навантаженням на одиничну вісь - 10 тонн, на здвоєні осі - 16 тонн, на потрійні вісі - 22 тонни.. Осі вважаються здвоєними або потрійними , якщо відстань між суміжними осями не перевищує 2,5 метри. Якщо маса транспортного засобу перевищує 60 тонн, проводиться експертна оцінка транспортного засобу за рахунок замовника.
Для потрійних осей з одиночними шинами кілометровий збір а перевищення припустимих осьових навантажень збільшується в 2 рази.
Великогабаритним вважається транспортний засіб, розміри якого перевищують за висотою 4 метри від поверхні дороги, за шириною - 2,5 метри, за довжиною - 22 метри - для автопоїзда з одним причепом (напівпричепом!, 24 метри - для автопоїзда з двома і більш причепами, а також якщо вантаж виступає за задню лінію габариту транспортного засобу більш ніж на 2 метраж.
До вантажів, що підлягають фітосанітарному контролю, належать зерно зернопродукти, продовольчі і фуражні вантажі, насінний і посадковий матерів (черенки, цибулини, бульби, плоди тощо), окремі промислові товари, виробі з рослинних матеріалів, моноліти, зразки ґрунту, транспортні засоби та інші вантажі, що можуть переносити карантинні об'єкти.
Під час експорту деревини і виробів з неї, шкіряної сировини І напівфабрикатів з неї, відходів, а також тварин, риб і рослин, занесених у Червону книгу України, водних безхребетних і слизнів роду Неlіх, диких тварин і дикоростучих рослин і сировини з них, мисливських трофеїв, за здійсненні екологічного контролю плата стягується відповідно до зазначених розміри зборів.
Під час транзитних перевезень через територію України збір стягується у вхідному пункті пропуску через державний кордон у розмірі 50% зазначене; розмірів. У випадку перевантаження вантажів на території України у вихідному ; пункті пропуску додатково стягуються ще 50% ставки збору.
За здійснення екологічного контролю джерел іонізуючого випромінювання медичного призначення збір не стягується. За здійсненні екологічного контролю суден, обсяг яких не перевищує 50 куб. метрів, збір стягується в обсязі 50% установлених розмірів.
Збір за здійснення екологічного контролю вантажів і транспортна засобів у пунктах пропуску через державний кордон стягується відповідно до встановленого для продукції, що підлягає екологічному контролю.
Збір стягується у валюті за офіційним курсом Національного банку України на дату його оформлення.


 

You have no rights to post comments