Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ринковий збір

Ринковий збір
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Ринковий збір

Ринковий збір - це плата за право здійснення торгівлі сільськогосподарською, промисловою продукцією та іншими товарами на ринках усіх фори власності, у павільйонах, на критих і відкритих столах, площадках, з автомобілі!, возів, мотоциклів, ручних візків тощо.
Платниками ринкового збору є юридичні особи і громадяни, що реалізують сільськогосподарську і промислову продукцію та інші товари.
Особами, відповідальними за стягнення ринкового збору. І адміністрації ринків.
Ринковий збір стягується представниками адміністрації ринку до почати здійснення торгівлі за кожний день. Гранична ставка ринкового збору х 01.01.2000 р. встановлюється в розмірі від 0,01 до 0,2 неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян для фізичних осіб, від 0,2 до І неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян для юридичних осіб за кожне торговельне місце.
80% ринкового збору зараховується до місцевих бюджетів, а 20і» залишається в розпорядженні ринку.
У випадку виявлення на ринку під час проведення контрольної" перевірки працівниками органів державної податкової служби торговців без касових чеків, що підтверджують сплату ринкового збору, з них стягується штраф у сумі, еквівалентному 10 розмірам ринкового збору. У випадку виявлення в торговців не належним чином оформлених з вини адміністрації ринку касових чеків про сплату ринкового збору, адміністрація ринку за кожен випадок сплачує штраф у сумі, еквівалентним 20 розмірам ринкового збору.
Не стягується ринковий збір з підприємств торгівлі, суспільного харчування, побутового обслуговування, розташованих у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках наметах) на території ринку, і з власних торгівельно-закупівельних підрозділів ринку незалежно від займаного місця.
Відповідальність за правильність розрахунку, повноту стягування і своєчасність сплати до бюджету коштів, отриманих від ринкового збору, повкладається на осіб, уповноважених стягувати ринковий збір.
Особи, уповноважені стягувати ринковий збір, самостійно розраховують суму збору, що підлягає сплаті до бюджету.
При здійсненні податкового контролю особа, що перевіряє, звертає увагу на повноту і своєчасність сплати ринкового збору. З цією метою проводяться вибіркові раптові перевірки за сплатою окремими платниками ринкового збору.
Повноту перерахувань що перевіряє визначає по платіжних документах запискам банку, платіжним дорученням тощо). Розраховані суми ринкового збору порівнюються з фактичними торговельними місцями, що маються в розпорядженні адміністрації ринку.
При перевірці юридичних осіб варто пам'ятати, що в бухгалтерському обліку нараховані суми податку відображаються бухгалтерськими проводками: дебет рахунків 23 "Основне виробництво", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут" і кредит рахунка 64 "Розрахунки з бюджетом" з відповідним обрахунком.
При перевірці важливим питанням є правильне визначення торговельних місць на ринку, з яких не сплачують ринковий збір.
Міністерство зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі України і державна податкова адміністрація України листом від 17.04.1998 р. № 15-06/29-253 і .\°4438/10/18-0117 указали торговельні місця, з яких не сплачують ринковий збір.


 

You have no rights to post comments