Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Збір за паркування автотранспорту

Збір за паркування автотранспорту
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Збір за паркування автотранспорту

Паркування автотранспорту - тимчасова стоянка автотранспорту в місцях, визначених органами місцевого самоврядування при наявності об'єктів оподаткування, без відповідальності за схоронність транспортного засобу.
Спеціально обладнане місце для паркування автотранспорту - це місце, визначене органом місцевого самоврядування для стоянки автотранспорту, відзначене дорожніми знаками згідно з Правилами дорожнього руху -України, що має тверде покриття, розмітку місць стоянки автотранспорту, може «ати огорожу.
Платниками збору за паркування автотранспорту є особи (водії) - ЯК резиденти, так і нерезиденти України, що здійснюють паркування автомобілів у спеціально відведених або обладнаних для цього місцях, зазначених органами місцевого самоврядування.
До платників відносяться водії автотранспортних засобів, що належать юридичним особам, незалежно від їхній організаційно-правових форм і форм власності, бюджетним, цивільним і спеціальним підприємствам, філіям, відділенням, представництвам та іншим окремим підрозділам. До платників відносяться також фізичні особи - власники (водії) автотранспортних засобів.
Об'єктом оподаткування збором за паркування автотранспорту є час, за яке проводиться паркування автотранспорту в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.
Збір за паркування автотранспорту сплачується водіями на місці паркування разом з оплатою за послуги стоянки з виділенням збору окремим рядком у платіжних документах.
Ставки збору за паркування автотранспорту встановлюються органами місцевого самоврядування з розрахунку за одну годину паркування.
Граничний розмір ставки в спеціально обладнаних для паркування автотранспорту місцях встановлюється в розмірі не більш 3% неоподатковуваного мінімуму доходів за одну годину стоянки автотранспорту. Граничний розмір ставки збору за паркування автотранспорту у відведених для цього місцях установлюється не більш 1% неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян за кожну годину стоянки.
Збір за паркування автотранспорту стягується в залежності від часу стоянки автотранспорту в місцях паркування. При цьому враховується кожний час стоянки, у тому числі і неповний.
Ставка збору за паркування автотранспорту в спеціально обладнаних місцях встановлюється в розмірі до 5% неоподатковуваного податком мінімуму доходів громадян за одну годину стоянки автотранспорту.
Водії автотранспорту роблять оплату збору за паркування автотранспорту в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях, безпосередньо на місці паркування, шляхом придбання спеціальних талонів Талони на право паркування повинні бути виготовлені відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворої звітності. Форму талона на право паркування автотранспорту затверджує орган місцевого самоврядування.
Власники автостоянок або відведених місць ведуть облік засобів збору за паркування автотранспорту.
Юридичні особи збір за паркування автотранспорту відносять на рахунок витрат і включають до складу валових витрат. При цьому варто пам'ятати, і» в бухгалтерському обліку нараховані суми податку відображаються бухгалтерськими проводками: дебет рахунків 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут" і кредит рахунка 64 "Розрахунки з бюджетом" за відповідним субрахунком.


 

You have no rights to post comments