Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Загальнообов'язкове державне соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням

Загальнообов'язкове державне соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Загальнообов'язкове державне соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням

Загальнообов'язкове державне соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням направлене на встановлення гарантій відносно прав і інтересів громадян, що мають право на забезпечення їх у випадку хвороби, постійної і5о тимчасової втрати працездатності, народження дитини, необхідності уходу :а малолітньою дитиною або дитиною-інвалідом, хворим членом родини, смерті громадянина і членів його родини і т.п.
Незалежно від форми власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських організацій та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, ставка збору на обов'язкове соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням встановлена єдина ставка збору 2,9% від об'єкта оподаткування.
Об'єктом оподаткування згідно Закону є фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, премій, заохочень (у тому числі в натуральній формі), що підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (прибутковим податком з громадян).
До таких витрат не належать витрати на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності, аліментів, дивідендів, компенсаційні та інші виплати, які не враховуються при визначенні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій відповідно до Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування і які не враховуються при визначенні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій, затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України.
Для підприємств, установ, організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове соціальне страхування визначається окремо: заставкою 0,7% витрат на оплату праці для працюючих інвалідів і за ставкою 2,9% - для інших працівників такого підприємства. При цьому збір на обов'язкове соціальне страхування, визначений від витрат на оплату праці працюючих інвалідів, у повному обсязі зараховується до Фонду соціального захисту інвалідів.
Для роботодавців - на підприємствах та в організаціях товариств УТОГ і УТОС - 0,5 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці наймані? працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі і натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Для найманих працівників - від суми оплати праці, що включає основину та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб, згідно Закону України № 1678-ІУ від 9 квітня 2004 р що набрав чинності з 29.04.2004 р.:
-    0,25 відсотка - для найманих працівників-інвалідів, які працюють ні підприємствах і в організаціях товариств УТОГ і УТОС;
-    0,5 відсотка, для найманих працівників, заробітна плата яких нижче прожиткового мінімума, встановленого для працездатної особи;
-    1,0 відсоток - для найманих працівників, заробітна плата яких вище прожиткового мінімума, встановленого для працездатної особи.
В бухгалтерському обліку на суму збору на соціальне страхуванні соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням роблять запис: дебет рахунків 23 "Виробництво" 91 "Загальновиробничі витрати", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут" та ін. (на суму збору, визначеного до основи а і додаткової заробітної плати та інших виплат, що включаються до фонду оплати праці) кредит рахунку 652 "За соціальним страхуванням".
Відповідно до чинного законодавства підприємства мають право частку коштів соціального страхування використати на виплату допомоги з тимчасово" непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, на оплату відпусток: з вагітності і пологах, разової допомоги при народженні дитині і догляд)- з.£ нею, на організацію санаторно-курортного лікування і відпочинку працівник:? підприємства, їхніх дітей, ветеранів та інвалідів.


 

You have no rights to post comments