Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Облік та звітність платників Пенсійного фонду

Облік та звітність платників Пенсійного фонду
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Облік та звітність платників Пенсійного фонду

Платники зобов'язані вести облік платежів до Пенсійного фонд]. Розрахунки за нарахуванням суми страхових внесків, пені, фінансових санкцій та інших платежів до Пенсійного фонду, госпрозрахунковими підприємствами відображаються за дебетом рахунків обліку витрат на виробництво, використання прибутків та інших фінансових джерел і за кредитом рахунку 65 "Розрахунки за страхуванням", субрахунок 651 "За пенсійним забезпеченням".
Утримання та нарахування страхових внесків з громадян, що працюють, відображається за кредитом рахунку 65, субрахунку 651 "За пенсійних забезпеченням" і дебетом рахунку 66 "Розрахунки з оплати праці", субрахунку 661 "Розрахунки за заробітною платою".
При перерахуванні коштів до Пенсійного фонду дебетується рахунок 65 субрахунку 651 "За пенсійним забезпеченням" і кредитується рахунок 31 "Рахунки в банках" або інші рахунки в банках.
Відрахування з операцій:
-    купівлі-продажу валют відображаються за дебетом рахунку 84 "Інші операційні витрати" і кредитом рахунку 65 "Розрахунки за страхуванням";
-    реалізації ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини та дорогоцінного каміння відображаються за дебетом рахунку 70 "Доходи від реалізації і кредитом рахунку 65;
-    відчуження легкових автомобілів, крім легкових автомобілів, якими забезпечуються інваліди, та тих автомобілів, які переходять у власність спадкоємцям за законом, відображаються за дебетом рахунків обліку витрат виробництва і обігу та кредитом рахунку 65;
-    з послуг стільникового рухомого зв'язку відображається на субрахунках :61 „Розрахунки з вітчизняними покупцями" та 651 „Розрахунки з пенсійного забезпечення";
-    купівлі-продажу нерухомого майна відображаються за дебетом рахунку           10 "Основні засоби", субрахунку 103 "Будинки та споруди", і кредитом рахунку        40 "Статутний капітал".
Платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за встановленою формою.
У розрахунку вказуються всі передбачені в ній показники. У разі не заповнення того чи іншого рядка через відсутність операції цей рядок прокреслюється. Розрахунок заповнюється чорнилом, пастою кулькових ручок, : а допомогою друкарських машинок, принтерів, засобів механізації та інших засобів, які забезпечують збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності.
У розрахунку не має бути ніяких підчисток, помарок.
Виправлення помилок у розрахунку проводиться з дотриманням Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня ".995 року № 88 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року №168/704.
Розрахунок заповнюється в гривнях з копійками.
Оригінал розрахунку подається платником до органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням платника.
Усі примірники розрахунку страхових внесків підписуються керівником, головним бухгалтером підприємства, установи, організації та завіряються печаткою.
Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Платники страхових внесків мають право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання документів надіслати їх органу Пенсійного фонду поштою з повідомленням про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України.
Платники, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), подають до органу Пенсійного фонду один раз на рік, але не пізніше 1 травня поточного року, розрахунок авансових сум страхових внесків.
Розрахунок подається платником незалежно від стану його фінансове господарської діяльності.
Розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державні пенсійне страхування приймаються органом Пенсійного фонду без попередньо" перевірки зазначених у них показників.


 

You have no rights to post comments