Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Бухгалтерський облік виходу засновника (учасника) з підприємства

Бухгалтерський облік виходу засновника (учасника) з підприємства
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Бухгалтерський облік виходу засновника (учасника) з підприємства

Вихід учасника з товариства може мати різні розрахунково-облікові наслідки.
Іноді на практиці трапляється плутанина: відступлення частки, яке регулює стаття 53 Закону про госптовариство, помилково називають виходом і намагаються застосувати до нього ті самі правові наслідки «Винесення частини майна».
Адже вихід учасника — це не тільки зміна складу засновників товариства, а й обов'язкове зменшення статутного капіталу.
Згідно зі статтею 54 Закону «Про господарські товариства» встановлено, що при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю, йому виплачують вартість частини майна товариства, пропорційну його частці у статутному фонді. Виплату проводять після затвердження звіту за рік, у якому він вийшов з товариства, і у строк до 12 місяців з дня виходу. На вимогу учасника та за згоди товариства вклад може бути повернено повністю або частково у натуральній формі.
Вартість частки майна товариства, обчислена пропорційно частці учасника у статутному фонді та сплачена учаснику при виході з товариства, вважається доходом і підлягає оподаткуванню за ставкою 13 %. При цьому внесок, який внесений учасником як у грошовій формі, так і у вигляді майна до статутного фонду товариства та повернений йому при виході з товариства без винагороди, не вважається доходом і не підлягає оподаткуванню. Для відображення розрахунків з учасником, що виходить, використовується субрахунок 672 «Розрахунки за іншими операціями» (загального Плану), або рахунок 68 спрощеного плану рахунків.


 

You have no rights to post comments