Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Громадське і індивідуальне у особистості

Громадське і індивідуальне у особистості
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Громадське і індивідуальне у особистості

Людина входить в життя як цілісний феномен. Життєва діяльністьлюдини завжди несе на собі відбиток рівня його розвитку як особистості підвсій її різнобічність. Життєва позиція особистості формуєтьсясукупністю всіх соціальних впливів на людину, і перш за все системоюсуспільного виховання   Особистість є системне і тому "сверчувственное" якість, хочаносієм цієї якості є цілком чуттєвий, тілесний індивід зівсіма його природженими й набутими властивостями. Вони, ці властивості,складають лише умови (передумови) формування та функціоніровніяособистості, як і зовнішні умови і обставини життя, що випадають на долюіндивіда.   Характеризуючи "особистість" мають у йду "цілісність", але таку
"цілісність", яка народжується в суспільстві. Індивід виступає якпереважно генотипічну освіту, з основі дозрівання якоголежать в соновном пристосувальні адаптивні процеси.   Становлення особистості відбувається в процесі засвоєння людьми досвіду іціннісних орієнтацій даного суспільства, що називається соціалізацією.людина вчиться виконувати особливі соціальні ролі, тобто вчиться поводитися ввідповідно до ролі дитини, студента, службовця, дружина, батьки і т.д.   Соціальна особистість складається в спілкуванні людей, починаючи з первиннихформ спілкування матері з дитиною. дитина постійно включений в ті чи іншіформи суспільної практики, і якщо відсутній її спеціальна організація,то виховний вплив на дитину надають готівку, традиційносклалися її форми, результат дії яких може опинитися всуперечності з цілями виховання. формування людини як особистостівимагає від суспільства постійного і свідомо організованогоудосконалювання системи суспільного виховання, преодаленія застійних,традиційних, стихійно сформованих форм.    Виступаючи і суб'єктом, і результатом суспільних відносин, особистістьформується через її активні громадські дії, свідомо перетворюючиі навколишнє середовище, і саму себе в процесі цілеспрямованої діяльності.
Саме в процесі цілеспрямовано організованої діяльності формується влюдині найважливіша, определяющпя його як розвинену особистість потреба вблаго іншого.    Цілеспрямоване формування особистості людини припускає їїпроектування, але не на основі загального для всіх людей шаблону, а вЗгідно з індивідуальним для кожної людини проектом, що враховуєйого конкретні фізіологічні і психологічні особливості.  Головна мета розвитку особистості - можливо більш повна реалізаціялюдиною самого себе, своїх здібностей і можливостей, можливо більшеповне самовираження і саморозкриття. Але ці якості неможливі безучасті інших людей, вони неможливі в ізоляції і протиставленні себесуспільству, без звернення до інших людей, що припускає їх активнуспівучасть у цьому процесі.


 

You have no rights to post comments