Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Проектування продукту очима споживача

Проектування продукту очима споживача
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Проектування продукту очима споживача

Проектування продукції, яка сподобалася б споживачу, — це справжнє мистецтво, а створення такої продукції — ціла наука. Для тото, щоб спроектована і виготовлена компанією продукція «прийшла» до покупця, необхідні певні заходи в галузі менеджменту. Вийти на рівень виробників світового класу вдається фірмам, які успішно здійснюють швидку і гнучку інтеграцію всіх цих процесів. Основою успіху с не тільки спільна робота самих різних фахівців (маркетологів, розроблювачів нової продукції, виробничників і збутовиків), але й тісне співробітництво зі споживачами і постачальниками.
Перш ніж приступити до докладного обговорення проблем, пов'язаних із проектуванням і виробництвом продукції, буде корисно висвітити (чи, точніше, інтерпретувати) суть проектування продукції з погляду її майбутнього користувача. В останні роки компанії настільки захопилися дослідженнями і винаходами нових технологій, особливо в галузі електронної техніки, що іноді зовсім забувають про споживачів своєї продукції. Проектування з метою задоволення естетичних потреб покупців звичайно називають промисловим дизайном (Іпсіїтїгіаі Безі^п) [4].
Промисловий дизайн — це, мабуть, одна з галузей, несправедливо ігнорованих виробниками. Як часто приходиться мучитись з якою-небудь недавно придбаною річчю, налаштовуючи відеомагнітофон, регулюючи комп'ютеризоване термореле, заводячи автомобіль чи намагаючись додзвонитися за карткою з аеропорту, — ви говорите собі:
«От би це змусити зробити «умільця», що спроектував цей жах!» Нерідко надзвичайно складно знайти запасні частини, придбана техніка занадто складна в експлуатації, або в правилах її налагодження взагалі відсутня логіка. Іноді виникає ситуація й гірша: покупець, намагаючись налагодити чи відремонтувати придбане устаткування, ріже руки до гострих металевих країв деталей.
Багато електронних приладів і устаткування мають надмірну кількість різноманітних технічних функцій і характеристик — значно більше, ніж це дійсно необхідно. При цьому багато покупців такої продукції не вміють експлуатувати її повною мірою, і користуються лише обмеженим набором можливостей. Пояснюється це, швидше за все, тим, що подібні додавання функціональних можливостей обходяться виробництву дуже дешево. Наприклад, до недорогих комп'ютерних чіпів надзвичайно легко додати елементи управління. Устаткування мікрохвильової печі будильником чи калькулятором також незначно збільшує вартість виробництва. Але чи потрібні покупцям ці пристосування? І як бути, якщо втратиться інструкція з експлуатації такого складного приладу?
Один з методів включення в процес проектування конкретних вимог майбутнього споживача називають розгортанням функції якості. Цей метод полягає в тім, що над розробкою нового продукту працюють між функціональні групи, що включають маркетологів, інженерів-проектувальників і виробничників. За словами офіційних осіб з корпорації Тоуоіа Моїог Согрогаїіоп, завдяки методу О^РО компанії вдалося значно скоротити терміни проектування і знизити вартість виробництва своїх автомобілів більше ніж на 60%.
Процес С>РВ починається з вивчення думок споживачів, у результаті чого визначається, якими характеристиками повинна володіти продукція найвищої якості. У ході дослідження ринку визначаються запити і переваги споживачів, після чого вони поділяються на категорії, що одержали назву вимоги споживача.
Для ілюстрації цього процесу наведемо приклад фірми — виробника автомобілів, що хотіла б удосконалити конструкцію автомобільних дверцят.
Провівши інтерв'ю і здійснивши огляди, їй вдалося з'ясувати, що споживачі пред'являють до цієї частини машини дві основних вимоги: «щоб вона залишалася відкритою при нахилі автомобіля» і «щоб вона легко закривалася зовні». Далі ці вимоги «зважуються» з урахуванням ступеня їхньої значимості для майбутніх автовласників, а потім споживачів просять дати оцінку продукції компанії в порівнянні з її основними конкурентами. Усе це дозволяє фірмі з'ясувати, які якості продукції мають для споживача найбільш важливе значення, і порівняти свою продукцію ; конкуруючою. Кінцевим результатом усієї цієї роботи є правильна оцінка і фокусування зусиль на розробці саме тих якостей продукції, що, на думку споживачів, мають потребу в поліпшенні.
Інформація про вимоги споживачів заноситься в матрицю, відому за назвою «будиночок якості» (Ноизс оГРиаІіту). Побудувавши таку матрицю, між функціональна група О^РО може отримані від споживачів зведення використовувати в процесі прийняття інженерних, маркетингових і конструкторських рішень. З її допомогою група перетворить вимоги споживачів у конкретні технологічні й інженерні завдання. У «будиночку якості» відбувається взаємне узгодження найважливіших характеристик продукції з завданнями їхнього поліпшення й уточнення. Даний процес стимулює спільну роботу різних підрозділів компанії, у результаті чого вони краще розуміють завдання і мету один одного. Однак самою значною перевагою використання цієї матриці є те, що вона допомагає групам зосередити зусилля на створенні продукції, що цілком задовольняла б запити майбутніх споживачів.
На першому етапі побудови «будиночка якості» складається перелік вимог, пропонованих споживачем до продукції. Ці вимоги розташовуються в переліку в порядку зменшення значимості. Потім проводиться ще одне опитування споживачів, у ході якого їх просять порівняти продукцію компанії з продукцією її конкурентів. Далі розробляється перелік технічних характеристик, які повинні відповідати вимогам споживача. Потім проводиться оцінка цих характеристик, і компанія або приймає, або спростовує висловлену споживачем думку щодо якостей досліджуваної продукції. Отримані в результаті дані використовуються для оцінки «плюсів» і «мінусів» продукції з погляду її технічних характеристик.
Ситуація.
Не дуже давно в дилерському центрі Ьехиз АиїотоЬйе, розташованому в Луізіані, стався такий випадок, який яскраво характеризує якість обслуговування клієнтів цієї компанії.
Одна жінка придбала автомобіль цієї марки, але, через тиждень, повернулася в дилерський центр дуже схвильованою. Справа в тім, що вона звикла носити туфлі тільки однієї моделі, і каблук її правої туфлі постійно педаллю акселератора, в результаті чого він зламався. Менеджер з обслуговування клієнтів зареєстрував її скаргу і запропонував грошову компенсацію збитку.
На цьому вдоволена клієнтка пішла, вирішивши, що їй навряд чи незабаром прийдеться зустрітися з представниками компанії. Однак тиждень пізніше на порозі її будинку з'явився інженер-конструктор японського заводу Ьехих і попросив показати зіпсовану туфлю. Він виміряв її, зробив замальовку і пішов, не кажучи більше ні слова.
Через місяць з цією жінкою знову зв'язався дилер компанії і попросив її пригнати машину в дилерський центр. Інженер змінив конструкцію акселератора, в результаті чого каблук більше не застрявав між педаллю і підлогою. Майстри центру замінили педаль у машині клієнтки, і останнім часом ця модернізована деталь стала стандартом для продукції Ьехи.ч [4].


 

You have no rights to post comments