Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Теорія порівняльних переваг

Теорія порівняльних переваг
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Теорія порівняльних переваг

Розвиток світової торгівлі пов'язане з наявністю переваг, якими володіють країни в силу природо-кліматичних і географічних умов їхнього існування.
А. Сміт розробив теорію абсолютних переваг, відповідно до якої країни продають ті товари, які роблять із меншими витратами, а купують товари, вироблені з меншими витратами в інших країнах. Припустимо, у двох країнах виробляються аналогічні товари, що відрізняються рівнем витрат (витрат праці). При наявності умови А1 < А1 та А2 > А2., де А1 і А2 — витрати праці для виробництва аналогічних благ у другій країні або країні-партнері, торгівля між двома країнами буде неминуче розвиватися, тому що вигідніше купувати більше дешеві товари ззовні та продавати ті товари і послуги, які вимагають менших витрат усередині країни.
Д. Рікардо відкрив закон порівняльних переваг, відповідно до якого торгівля між країнами буде здійснюватися навіть у тому випадку, якщо країни не мають абсолютну перевагу блага, які виробляються в даній країні більш ефективно, тобто з меншими витратами, чим інші блага в цій же країні, повинні продаватися в обмін на ті, які виробляються з меншими відносними витратами усередині іншої країни.


 

You have no rights to post comments