Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Міжнародний поділ праці

Міжнародний поділ праці
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Міжнародний поділ праці

Поняття «поділ праці» використається для відбиття процесу співіснування відособлених, спеціалізованих видів діяльності. Даному процесу характерна єдність двох взаємозалежних сторін: спеціалізації й кооперації. Поділ праці існує на загальному (поділ суспільного виробництва по секторах і видам діяльності), частці (поділ суспільного виробництва по галузях) і одиничному (поділ суспільного виробництва усередині підприємства) рівнях.
Сутнісні характеристики поділу праці зберігають значимість і для аналізу світової економіки.
Поділ праці, реалізоване у всесвітньому масштабі, є основою формування світового ринку. Історично поділ праці у всесвітньому масштабі виявився як загальний поділ праці, що реалізувалося у формі спеціалізації виробництва між країнами. Потреба в обміні результатами праці між різними країнами і народами виникла ще в древньому світі. Основу продуктообміну, а згодом і товарообміну, становить розходження природо-кліматичних умов, географічного положення та наділення факторами виробництва. Держави обмінювалися продуктами праці та природи, які не вироблялися та не виростали на їхній території.  Спеціалізація між країнами визначила роль і значимість держав як суб'єктів світового ринку. Однак даний вид спеціалізації є лише природною основою міжнародного поділу праці.
Розвиток продуктивних сил, поглиблення спеціалізації виробництва, обумовлене науково-технічним прогресом століть сприяли розвитку економічних зв'язків країн на міжгалузевому рівні. Диференціація національних економік, але критерію «видобувна» та «обробна» промитий цінності означала зміни економічних функцій держав у структурі світового ринку. Спеціалізація виробництва між країнами доповнювалася та заглиблювалася міжгалузевою спеціалізацією виробництва в різних країнах.
Міжгалузева спеціалізація виробництва виявилась об'єктивною основою міжнародних економічних відносин, що затвердилися в XIX - 1-ої підлога. XX в. Однак якісні зміни в продуктивних силах, викликані науково-технічною революцією, розгорнулася в 60-х рр., змінили характер економічних зв'язків держав. Основою даного процесу виник одиничний поділ праці, що у світовому господарстві придбало риси кооперативної спеціалізації виробництва в різних країнах. Таким чином, виробництво готових виробів у сучасних умовах перебуває в прямої залежності від економічних зв'язків товаровиробників, що підсилюються в різних країнах. Отже, внутрішньо організаційний поділ праці на міжнародному рівні, що став реальністю наприкінці XX в., обумовило інтернаціоналізацію виробництва в сучасному світі, служить зміцненню цілісності світового господарства.


 

You have no rights to post comments