Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Світовий ринок

Світовий ринок
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Світовий ринок

Світовий ринок — це сукупність товарно-грошових відносин, організованих у всесвітньому масштабі. Економічні зв'язки країн і народів складалися спочатку завдяки розвитку торгівлі товарами, а згодом об'єктом обміну стали різні фактори виробництва. Таким чином, світовий ринок представлений, ринками товарів і послуг, ринком капіталу, ринком праці і ринком землі (природних ресурсів), що функціонують у всесвітньому масштабі.
Новий етап формування світового ринку пов'язаний із НТР, що розгорнулася в середині XX сторіччя та обумовив нові тенденції у взаємодії країн.
Характерною рисою світового ринку на сучасному етапі є ріст обсягів торгівлі продукцією галузей науково-технічного прогресу.
Темпи росту обсягів торгівлі значно перевищують темпи росту обсягів виробництва.
Активну роль у світовому господарстві відіграють ринки капіталів та праці. Обсяги угод, здійснюваних на ринку капіталів, перевершують обсяги торговельних угод.
Знижується роль ринку землі в порівнянні з обсягами угод на ринку готових виробів та капіталів, оскільки використаються більше економічні і дешеві товари - замінники.
Найбільшою інтенсивністю на світовому ринку в цей час характеризуються економічні зв'язки між розвиненими країнами світу з ринковою економікою. Основу механізму взаємодії суб'єктів світового ринку в сучасних умовах становить конкурентна боротьба. Функціонування світового ринку засновано на взаємодії світового попиту, світової ціни та світової пропозиції.


 

You have no rights to post comments