Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Світове господарство, закономірності розвитку

Світове господарство, закономірності розвитку
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Світове господарство, закономірності розвитку

Розвиток сучасного світу характеризується посиленням тенденції до об'єднання з метою забезпечення екологічної безпеки, рішення проблем охорони здоров'я, космосу, погрози ядерної катастрофи.
Основу відкритості економіки становить цілісність, що підсилюється, сучасним господарством. Ця тенденція породжена об'єктивними факторами.
По-перше, відбувається поглиблення міжнародного поділу праці;
по-друге, ускладнюється структура світового ринку, зростають масштаби й темпи зовнішньоекономічних угод, здійснюваних на світових ринках праці, землі й капіталів;
по-третє, відбувається інтернаціоналізація виробництва під впливом науково-технічного прогресу.
Сучасне світове господарство - це взаємодіюча єдність країн, що перебувають на різних ступінях «ринкового» та «індустріального» облаштування економіки. Тому в економічній теорії виділяються країни «ринкової», «неринкової» та  «перехідної до ринку» економіки. Існують ще й інші класифікації: «індустріально-розвинені», «нові індустріальні» та «країни, що розвиваються».
У практиці міжнародних порівнянь використовують наступні показники рівня економічного розвитку країн:
1.Розмір валового національного (внутрішнього) продукту та національного доходу (абсолютний, на душу населення).
2.Галузева структура національної економіки.
3.Виробництво основних видів продукції на душу населення.
4.Рівень та якість життя населення.
5.Показники економічної ефективності. Можливість порівняння досягнень окремих країн дозволяє світовому співтовариству вдосконалювати міжнародні економічні відносини і використовувати потенціал світової економіки для вирішення національних проблем. У цей час міжнародні економічні відносини реалізуються в міжнародній торгівлі, виробничій кооперації, обміні науково-технічних знань, міграції робочої сили, вивозі капіталів, валютно-кредитних відносинах.


 

You have no rights to post comments