Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Функціональний і вертикальний розподіл доходів

Функціональний і вертикальний розподіл доходів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Функціональний і вертикальний розподіл доходів

Функціональний розподіл доходу — це розподіл національного доходу між власниками факторів виробництва. Розмір «функціональних» доходів залежить від співвідношення попиту та пропозиції на даний фактор виробництва. Вони представлені наступними видами: 1) зарплата найманих робітників у ринковому секторі; 2) платня службовців у державному секторі; 3) прибуток великих підприємців і компаній; 4) рента земельних власників і домовласників; 5) доходи дрібним власником (комбінація зарплати, прибутку, ренти, відсотка та дивідендів).
Інший виглядає характеристика сукупного доходу, коли мова йде про кінцевий розподіл доходів по окремих групах населення. Воно вже не залежить від джерел надходження доходів, поєднуючи, наприклад, прибуток підприємця і допомогу по безробіттю. Оскільки фактичний розмір доходу встановлює об'єктивну майнову ієрархію соціальних груп, то в цьому випадку прийнято говорити про «вертикальний розподіл доходів».
Між «функціональної» і «вертикальної» характеристиками сукупного доходу є істотне розходження. Функціональний розподіл зводить сукупний доход до доходів тільки власників факторів виробництва. Вертикальний же розподіл є результат втручання держави в сферу доходів, завдяки чому доходами розташовують навіть такі групи (наприклад, непрацездатні або безробітні), які не могли б їх мати, якби суспільство задовольнялося тільки функціональним розподілом.


 

You have no rights to post comments