Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Національний та реальний дохід

Національний та реальний дохід
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Національний та реальний дохід

Купівельна спроможність грошей міняється залежно від багатьох об'єктивних і суб'єктивних факторів. Це спотворює оцінку одержуваних домогосподарством доходів. Тому, щоб судити про величину доходу, варто розрізняти його «номінальне» й «реальне» вираження.
Номінальний доход — це сума грошей, що надходить в особисте розпорядження одержувача. Реальний доход - та кількість товарів і послуг, яку можна придбати на даний номінальний доход.
Хоча одержувач доходу має безліч потреб, реальний попит на відповідні товари залежить від ряду факторів, насамперед - від цін на товари, що входять в індивідуальний споживчий набір, і від величини номінального доходу. Зрозуміло, що зміна співвідношення цін у наборі товарів, що обирають, викликає зміна статей витрат навіть при фіксованій величині номінального доходу.
В індивідуальному споживчому наборі завжди представлені три групи товарів: незамінні («нееластичні»), взаємозамінні («еластичні») і взаємодоповнюючі. Можливість маневрування статтями витрат визначається питомою вагою високо еластичних товарів у споживчому наборі. Прогресивна тенденція динаміки товарообігу полягає в тому, що в його структурі постійно зростає частка еластичних товарів («субститутів»). При такій умові той самий номінальний доход може мати різну реальну величину (товарну наповнюваність).
Розрізнення номінального та реального доходу дозволяє розрізняти, зокрема, номінальну та реальну зарплату. Це пояснює багато процесів на ринку праці і дозволяє вибрати найбільш ефективні методи регулювання доходів.


 

You have no rights to post comments