Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Доходи, їх види та джерела формування

Доходи, їх види та джерела формування
Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 

Доходи, їх види та джерела формування

Дохід - це соціальна оцінка результатів діяльності економічного суб'єкта.
З погляду джерел отримання, доходи діляться на «ринкові» та «неринкові».
Головні характеристики ринкового доходу: 1) грошова форма; 2) сума, регулярно та законно переходить у розпорядження суб'єкта; 3) дохід одержує суб'єкт у результаті ринкової діяльності, тобто величина доходу визначається попитом та пропозицією на даний вид діяльності. До ринкових доходів відноситься: зарплата працівників у ринковому та державному секторі економіки; прибуток великих і дрібних фірм; рента земельних власників, відсотки, дивіденди і т.д.
Неринкові види доходів характеризуються своєю невідповідністю ринковим характеристикам за формою — заробітна плата в «товарному», а не грошовому вираженні, або за змістом: трансферні платежі — доход, одержуваний поза залежністю від попиту та пропозиції на відповідний вид діяльності (грошові посібники й пенсії малозабезпеченим громадянам, інвалідам, пенсіонерам, безробітним, гарантованою державою мінімальна заробітна плата).
З погляду законності джерел надходження доходів, доходи діляться на легальні й кримінальні («тіньові»).
До «тіньових» відносяться доходи, одержувані в законному бізнесі (у результаті відхилення від податків), або в незаконному (рекет, шахрайство, контрабанда й т.д.).
З погляду впливу рівня цін на величину доходів розрізняють номінальний і реальний дохід.
Номінальний дохід — сума грошей, що надходить у розпорядження одержувача. Реальний дохід — та кількість товарів і послуг, яку можна придбати на дану кількість номінального доходу. При незмінному номінальному доході реальний доход може як знизитися (при росту цін), так і зрости (при падінні цін).
Особистий дохід ділиться на три частини: на оплату податків, на поточне споживання та на особисті заощадження. Дохід, що залишився після сплати податків, називається чистим особистим доходом. Величина що зберігається від споживаної частини чистого доходу виступає своєрідним «барометром» розвитку економіки. Так, в умовах галопуючої інфляції чистий дохід може повністю споживатися, при високому ж рівні відсотка росте зберігає частина, що, доходу, а при стабільному розвитку економіки й зниженні рівня податків - зростають обидві частини чистого доходу. Отже, величина кожної частини чистого доходу залежить від макроекономічних процесів: рівня податкового тягаря; рівня банківського відсотка; рівня інфляції.


 

You have no rights to post comments