Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Економічне зростання: сутність, типи і фактори

Економічне зростання: сутність, типи і фактори
Рейтинг пользователей: / 4
ХудшийЛучший 

Економічне зростання: сутність, типи і фактори

Економічне зростання – це збільшення виробництва товарів і послуг протягом тривалого часу. Оскільки вироблена сума товарів і послуг називається «валовий національний продукт» (ВНП), те економічне зростання зводиться до постійного збільшення ВНП,
Основними показниками економічного зростання є:
1) збільшення обсягу ВНП,
2) ріст ВНП на душу населення,
3) зростання промислового виробництва.
Економічне зростання виміряється в натурально-речовинній (асортименти товарів і послуг) і у вартісній (грошова оцінка товарів і послуг) формах.
Вартісні показники економічного зростання сильно спотворюються інфляцією. Тому показником реального економічного зростання є динаміка фізичного обсягу ВНП, вимірюваного у відсотках (наприклад, якщо реальний ВНП торік склав 100 у. о., а в поточному - 120, то ріст склав 20%).
Найважливіші фактори економічного зростання: 1) ріст вкладень капіталу в економіку (ріст інвестицій). Приріст капіталовкладень збільшує масштаби виробництва і загальний обсяг ВНП; 2) розподіл національного доходу: чим більше національного доходу направляється у фонд нагромадження, тим більше можливостей для розширення виробництва; 3) число зайнятих у виробництві працівників: збільшення зайнятості за інших рівних умов збільшує обсяг виробництва.
Залежно від особливостей використовуваних факторів економічний ріст підрозділяється на два типи: «екстенсивний» й «інтенсивний».
Екстенсивне зростання забезпечується за рахунок кількісного збільшення вже застосовуваних факторів виробництва, а інтенсивне зростання — за рахунок застосування якісно нових технологій, підвищення кваліфікації працівників, застосування ресурсозберігаючої техніки й т.д.


 

You have no rights to post comments