Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Економічне та фіскальне функціонування податків

Економічне та фіскальне функціонування податків
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Економічне та фіскальне функціонування податків

Податки - це примусові, безплатні та обов'язкові платежі, що сплачуються юридичними та фізичними особами в дохід держави.
Фіскальна функція податків полягає у формуванні грошових доходів держави. Гроші потрібні йому на зміст апарата керування, армії, розвиток фундаментальних напрямків науки та техніки, підтримку непрацездатних. Із зібраних за допомогою податків засобів держава покриває видатки на утворення, культуру, охорону здоров'я, а також будівництво великих споруджень, підприємств, доріг, захист навколишнього середовища, виробництво суспільних товарів і послуг. Розподіл податків по бюджетах різного рівня (федеральний, суб'єктів федерацій, місцевих органів) дозволяє забезпечити їхню діяльність фінансами.
Відомі три основних способи збільшення податкових надходжень у бюджет: а) розширення кола платників податків; б) збільшення числа тих об'єктів, з яких стягуються податки; в) підвищення податкових ставок. Прагнення держави збільшити надходження в бюджет не повинне знижувати зацікавленості в економічній діяльності з боку платників податків.
Економічна функція податків складається у впливі на економічні процеси за допомогою продуманої податкової політики. Податки в цій функції можуть грати стимулюючу, обмежувальну та контролюючу роль. Так, надання пільг малим підприємствам і фермерським господарствам у перші роки їхнього існування дозволяє їм стати на ноги, нагромадити певний капітал для вдосконалювання виробництва, створення нових робочих місць, прискорити становлення національного виробництва. Не обкладаючи податком частину прибутку, що йде на придбання нової техніки, держава стимулює технічний прогрес. Підвищуючи тарифи на ввезену продукцію, обмежує приплив іноземних товарів, створюючи сприятливі умови для вітчизняних виробників. Призначаючи більш високі податки на надприбуток, уряд контролює рух цін на товари та послуги.
Функції податків взаємозалежна: реалізація фіскальної функції створює матеріальну базу для здійснення економічної, тобто регулюючої функції держави. І навпаки, удала податкова політика, що веде до більше результативної, ефективної діяльності, дозволяє забезпечити наповнення бюджетів різного рівня необхідними засобами. Внутрішня єдність функцій не виключає суперечливості між ними: ріст фіскальних домагань держави знижує економічну активність у суспільстві.


 

You have no rights to post comments