Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Податкова система

Податкова система
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Податкова система

Податки - платежі, які сплачують у доход держави юридичні особи (підприємства, організації) і фізичні (громадяни). Ці платежі дарові, обов'язкові, необхідні, примусові. Податки - основне джерело доходів держави, що використає отримані гроші для рішення економічних, екологічних, соціальних завдань (заохочення або стримування різних видів діяльності, охорони навколишнього середовища, стимулювання технічного прогресу, підтримки соціально незахищеного населення і багатьох інших).
Податкова система - це сукупність податків, що стягують державою, а також форми і методи їхньої побудови.
Податки розділяють на прямі (, що стягують безпосередньо з доходів і майна) і непрямі (, що включають у ціну товарів і тарифів на послуги, — акцизи, фіскальні монопольні податки, мита), внески у фонди соціального страхування.
Залежно від того, бюджет якого рівня влади забезпечують податки, розрізняють: федеральні податки (на додану вартість, акцизи, мита, прибутковий податок на прибуток підприємств і доходи фізичних осіб), податки суб'єктів федерації (на майно підприємств, за користування природними ресурсами), місцеві податки (на майно фізичних осіб, за право торгівлі, земельний податок, цільові збори).
Розповсюджені три способи стягнення податків: кадастровий – по основних ознаках об'єкта (наприклад, землі - по родючості і місцю розташування), «у джерела» -- бухгалтерією до одержання доходу (із зарплати, жалування, гонорару), по декларації -- заяві про річний сукупний доход.


 

You have no rights to post comments