Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Доходи та витрати державного бюджету

Доходи та витрати державного бюджету
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Доходи та витрати державного бюджету

Державний бюджет - фінансовий план утворення та використання грошового фонду держави. Затверджується вищою законодавчою владою країни. За його виконання відповідає центральний уряд (виконавча влада).
Державний бюджет складається із двох взаємозалежних частин: «дохідної» та «видаткової»: дохідна показує, звідки надходять кошти для фінансування діяльності держави, а видаткова показує, на які цілі направляються акумульовані державою засоби.
В кожній країні структура бюджету визначається економічним її потенціалом, масштабами розв'язуваних державою завдань, роллю держави в економіці.
Джерелами дохідної частини державного бюджету є: 1) прямі й непрямі податки, які в доходах держави становлять від 80 до 90% (самими великими з них є прибутковий податок, податок на прибуток корпорацій і податок на додану вартість); 2) державні позики, здійснювані за допомогою випуску державних цінних паперів (їхня частка в державному бюджеті становить від 10 до 20%); 3) емісія паперових і кредитних грошей, до цьому джерелу уряду прибігають у тому випадку, якщо розташовуваними доходами не можна забезпечити фінансування вироблених витрат, тобто в умовах перевищення витрат над доходами.
Видаткова частина бюджету використається насамперед на соціальні посібники, утворення, охорону здоров'я. За допомогою цих витрат держава прагне зм'якшити розрив у доходах різних соціальних груп. Значна частина витрат держави направляється на фінансування виробництва, оборону й адміністративно-управлінську діяльність.
У видатковій частині бюджету передбачаються субсидії сільському господарству. Уряд у всіх країнах розвиненої ринкової економіки підтримує своє фермерство. У період криз держава виділяє з видаткової частини бюджету значні засоби для фінансування антикризової діяльності. 
Кожен уряд прагне до того, щоб дохідна частина бюджету рівнявся видатковій. Відповідність їх називається «балансом доходу». У реальності ж видаткова частина звичайно перевищує дохідну. Такий стан бюджету називається «бюджетним дефіцитом». Його виникнення обумовлене наступними причинами: спадом виробництва, завищеними витратами на соціальні програми, зросли витратами на оборону, і т.д.
Позабюджетні фонди — це кошти держави, що використовуються суворо по призначенню (для фінансування цільових програм). Їх називають так тому, що вони не входять у державний бюджет. Розпоряджаються ними центральний уряд і місцеві органи влади.


 

You have no rights to post comments