Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Державні фінанси їх структура та функції

Державні фінанси їх структура та функції
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Державні фінанси їх структура та функції

Держава – це публічна влада, до складу якої входять особливі інститути (армія, поліція, міністерства і т.д.). Їхня економічна специфіка полягає в тому, що вони не роблять благ. У той же час для здійснення своїх функцій їм потрібні ресурси. Сукупність грошових ресурсів, мобілізованих для змісту держави, і одержала назву «державні фінанси».
Величина державних фінансів визначається функціями та важливістю держави в суспільстві. Тому кожна країна має «свої» державні фінанси, що виражають особливості «своєї» держави.
Державні фінанси виконують наступні функції: оборонну — фінансування армії, поліції і т.д.; економічну — фінансування регулюючої діяльності держави в економіці (керування державним сектором, програмування і т.д.); соціальну — підтримка незаможних верств населення, фінансування допомога з безробіття, інвалідам і хворим; екологічну — субсидії економічним суб'єктам для розробки та впровадження у виробництво нових технологій, що знижують шкідливий вплив на природу.
Державні фінанси в сучасних умовах складаються із чотирьох ланок: державного бюджету, муніципальних фінансів, фінансів державних підприємств і спеціальних урядових фондів. Державний бюджет – самий великий грошовий фонд, що використовує уряд для фінансування своєї діяльності. За рахунок його втримується армія, поліція, значна частина охорони здоров'я, з його допомогою держава впливає на економічні процеси. Місцеві фінанси - фінанси місцевих органів влади. Їхньою складовою частиною є: місцеві бюджети, місцеві фонди спеціального призначення та фінанси муніципальних підприємств. Як правило, місцевих фінансів недостатньо для фінансування діяльності місцевих органів влади. Тому центральний уряд виділяє допомогу з державного бюджету у вигляді субсидій і субвенцій. Фінанси державних підприємств - фінанси підприємств, що перебувають у державних володіннях. Одні з них не в змозі забезпечити собі «засобу існування», тому їхні фінанси формуються за рахунок бюджету (перебувають на бюджетному фінансуванні). Це насамперед військові підприємства, корабельні, державні видавництва та ін. Інші діють рентабельно та самі «заробляють» свої фінанси (пошта, телефон, телеграф і т.д.). Спеціальні урядові фонди - грошові фонди, призначені для фінансування постанов загальнонаціональних завдань (будівництво доріг, пріоритетні наукові дослідження).


 

You have no rights to post comments