Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ринок цінних паперів

Ринок цінних паперів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Ринок цінних паперів

Ринок цінних паперів – сектор фінансового ринку, на якому здійснюється емісія та купівля-продаж цінних паперів.
Ринок цінних паперів тісно пов'язаний із двома іншими секторами фінансового ринку - банківським та валютним. Рух грошових коштів між ними відбувається за принципом «сполучених посудин»: приплив грошей в один сектор приводить до відтоку з інших. Тому привабливість для інвесторів банківського або валютного ринку миттєво погіршує положення справ на ринку цінних паперів.
Розрізняють первинний ринок, де продаються цінні папери нових випусків, і вторинний, де обертаються раніше випущені цінні папери.
Вторинний ринок ділиться на: біржовий і позабіржовий ринок.
Ринок цінних паперів має надзвичайно важливе значення для економіки в цілому. Головне його призначення забезпечувати вільний перелив фінансових засобів між економічними суб'єктами. При цьому інститут цінних паперів сприяє руху грошей з джерел, що акумулюють - зі стану наявних заощаджень в «інвестиційні» джерела акції.
Так, діючи на первинному ринку, фірма може здійснити новий випуск і реалізацію власних цінних паперів і тим самим змусити «працювати» гроші своїх інвесторів. На вторинному ринку фірма,  купуючи цінні папери інших фірм, формує свій резервний капітал. Вона може продати частину не «своїх» цінних паперів і також одержати необхідні їй фінансові засоби.
Курс акцій є чуйним індикатором попиту та пропозиції на товарних ринках, циклічного руху економіки, зміни політичних, соціальних та інших факторів. При цьому необхідно враховувати, що ділові новини про положення справ на ринку цінних паперів 2/3 часу відповідають один одному, тобто рухаються в одному напрямку, і 1/3 часу повністю протилежні. Тому якщо ринок цінних паперів не «реагує» на гарні новини, отже, він пішов уже на спад, і навпаки.
Отже, економічні функції ринку цінних паперів: 1) створення джерел, що забезпечують приріст коштів (облігації, депозитні сертифікати, банківська книжка на пред'явника); 2) створення «інвестиційних» джерел - (облігації, акції); 3) здійснення вільного переливу фінансових засобів між секторами ринкової економіки; 4) допомога платіжному й грошовому обігу (вексель, чек).


 

You have no rights to post comments