Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Комерційні банки їх види та економічна роль

Комерційні банки їх види та економічна роль
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Комерційні банки їх види та економічна роль

Комерційні банки є основною базою двох'ярусної банківської системи. На них лягає обов'язок кредитувати реальний сектор економіки, зберігати кошти юридичних і фізичних осіб, здійснювати безготівкові грошові розрахунки, випускати й розміщати цінні папери, сприяти платіжному обороту й т.д.
По характері виконуваних операцій комерційні банки діляться на «універсальні» й «спеціалізовані».
Універсальні банки надають весь спектр банківських операцій і для всіх клієнтів.
Спеціалізовані комерційні банки бувають двох видів: що спеціалізуються або на певнім колі клієнтів, або на певних банківських операціях. До першої групи ставляться галузеві банки (промислові, сільськогосподарські й т.д.). Вони виконують всі банківські операції, але для певного кола юридичних і фізичних осіб. Інший вид спеціалізованих банків представляють комбанки, орієнтовані на проведення певних операцій, але для всіх клієнтів. До них ставляться: інноваційні комбанки –, що спеціалізуються на кредитуванні нових технологій, іпотечні — спеціалізуються на видачі кредитів під заставу нерухомості, інвестиційні — спеціалізуються на операціях із цінними паперами.
За формою власності комерційні банки діляться на: державні, муніципальні, приватні, акціонерні й змішані.
По територіальній ознаці комерційні банки діляться на: місцеві, регіональні, національні, міжнародні.
Комерційні банки є основою всієї фінансової системи, тому що покликані з одного боку, акумулювати кошти, а з іншого боку - «прибутково» їх використати.


 

You have no rights to post comments