Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Фіскальна політика

Фіскальна політика
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Фіскальна політика

«Фіск» - латинське слово, що позначало кошик, у якому зберігалися гроші давньоримського легіону; сьогодні цим словом позначається державна скарбниця. Тому спроба уряду впливати на економічну ситуацію за рахунок скарбниці (зміною податків і бюджетних витрат) одержала назву «фіскальна політика».
Якщо економіку порівняти з кораблем, то фіскальна політика - хоч якесь кермо, при всіх недоліках якого з'являється керованість плавання в непередбачених водах ринку.
Податки. У період спаду податки звичайно зменшують, що збільшує можливості населення та бізнесу в несприятливій для них обставині. У період же підйому податки звичайно підвищують, що зменшує доходи населення та бізнесу, а з ними і витрати, - у результаті знижується величина сукупного попиту, виходить, і небезпека  інфляції.
Бюджетні витрати. Протилежні маневри з бюджетними витратами, які збільшують у період спаду (що підтримує попит та пропозиція) і зменшують у період підйому (що притримує невтримний ріст попиту та пропозиції).
Оскільки вектор зміни податків і бюджетних витрат об'єктивно заданий конкретною фазою ділового циклу, то податки та бюджетні витрати одержали в економічній теорії назву «вбудовані стабілізатори ринкової економіки».
Фіскальна («податково-бюджетна») політика має величезні можливості для регулювання ринкової економіки, і її активно використовують у всіх країнах світу.
На відміну від монетарної політики, що являється інструментом непрямого регулювання ринкових процесів, фіскальна є інструментом прямого втручання в економіку.


 

You have no rights to post comments