Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Економічна політика, основні цілі та інструменти

Економічна політика, основні цілі та інструменти
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Економічна політика, основні цілі та інструменти

Економічна політика - це сукупність прийнятих державою заходів впливу на економічні процеси для реалізації суспільно-суспільно-значимих цілей.
Процес розробки економічної політики починається з визначення її цілей. У більшості країн світу переважають чотири цілі:
- стійкий ріст національного обсягу виробництва,
- підтримка ефективного розміру зайнятості,
-  стабілізація рівня цін,
-  забезпечення рівноважного зовнішньоторговельного балансу.
Ціль економічної політики реалізується за допомогою застосованого державою набору інструментів регулювання, що складається з монетарної, фіскальної, фінансово-бюджетної та зовнішньоекономічної політики.
До основних інструментів монетарної політики традиційно відносять: політику рефінансування, операції держави на ринку цінних паперів, політику  мінімальних резервів. Інструментами фіскальної політики можуть бути: політика доходів і витрат держави, вплив на власні інвестиції і т.д. У зовнішньоекономічній політиці держава регулює обмінний курс національної валюти, проводить заходи в області цін експорту та імпорту.
Проблема економічної політики полягає в тому, що її виробництво, здійснення та одержання ефекту вимагає такого тимчасового інтервалу, протягом якого ситуація в економіці може повністю змінитися. Скорочення подібного «тимчасового блага» умова підвищення результативності економічної політики.


 

You have no rights to post comments