Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Державна політика доходів

Державна політика доходів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Державна політика доходів

Державна політика доходів містить у собі оподатковування доходів, здійснення соціальних виплат, а також проведення державою закупівель товарів і послуг. Цим держава визначає величину доходів, що дозволяють здійснювати споживання й заощадження, тому об'єктами державного регулювання в цьому випадку виступають особисті грошові доходи населення і ціни на товари і послуги.
Ціль державної політики доходів — зниження падіння реальних доходів та зменшення ступеня нерівності в розподілі доходів.
Основними інструментами державної політики доходів є:
1) податки,
2) трансферні платежі,
3) гарантований мінімум заробітної плати,
4) державні закупівлі товарів та послуг.
Податки знижують рівень розташовуваного доходу, а отже, зменшують величину споживчих витрат, що у свою чергу зменшує обсяг попиту на товари, і в остаточному підсумку, веде до скорочення випуску продукції.
З іншого боку, збільшення податків збільшує дохідну частину державного бюджету, сприяючи тим самим скороченню бюджетного дефіциту.
Ріст трансферних платежів (пенсій, посібників, стипендій та інших соціальних виплат) приводить до зменшення ступеня нерівності в розподілі доходів і збільшує особисті грошові доходи. Однак ріст соціальних виплат вимагає додаткової «навантаження» на дохідну частину бюджету, а отже сприяють бюджетному дефіциту.
Ріст обсягу державних закупівель товарів та послуг збільшує сукупний попит та випуск продукції, але знову ж  веде до росту бюджетного дефіциту.
Таким чином, державна політика доходів не здатна повністю: ні ліквідувати нерівність у розподілі доходів, ні різко підвищити грошові доходи населення. Тим більше, що існує значна невизначеність щодо того, які зміни необхідно зробити в ставках податків або в рівні видаткової частини бюджету для того, щоб ці зміни сприяли дійсному зростанню реальних доходів. Хоча більша частина інструментів державної політики в області доходів збільшує бюджетний дефіцит, однак розмір «дефіцитної діри» бюджету не варто вважати абсолютним злом. Навпаки, всі спроби, спрямовані на його ліквідацію (особливо в період економічного спаду), малоефективні, тому що в таких умовах бюджетний дефіцит має тенденцію до постійного росту.


 

You have no rights to post comments