Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Менеджмент – теорія ефективного керування фірмою

Менеджмент – теорія ефективного керування фірмою
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Менеджмент – теорія ефективного керування фірмою

Менеджмент являє собою узагальнення практики раціонального керування комерційним виробництвом.   Виникає необхідність у формуванні спеціальної теорії керування комерційним підприємством. Це знаходить спільну мову між трьома обставинами: - у зв'язку з повсюдним створенням акціонерних товариств керування їхнім майном, переходить до особливої групи довірених осіб - менеджерам; внаслідок ускладнення технології виробництва та зростання вартості встаткування виникає потреба в такій організації справи, яка б гарантувала відповідальне відношення кожного працівника; - загострення конкурентної боротьби вимагає зацікавленої участі в справах фірми всіх співробітників.
Менеджмент реалізує систему принципів мікро соціального керування:
- принцип «гуманізації виробничих відносин», що вимагають максимального обліку індивідуального потенціалу кожного працівника;
- принцип «ділового партнерства», що припускає зімкнення різних груп працівників в ім'я процвітання фірми;
- принцип «економічного децентралізму», що робить ставку на самостійність прийняття адміністративно-господарських рішень кожною ланкою фірми.
Менеджмент розглядає підприємство як соціальну підсистему ринкової економіки. Цим визначаються основні напрямки менеджменту:
- виявлення мікро соціальної структури підприємства;
- формування малих груп як головної умови мобілізації колективних зусиль.


 

You have no rights to post comments