Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ринок як особлива інфраструктурна система

Ринок як особлива інфраструктурна система
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Ринок як особлива інфраструктурна система

У сучасній економіці між виробництвом і споживанням простягається величезна сфера - «ринок», зі своїми специфічними законами та установами. І чим ширший ринок, чим більше в ньому зайнято спеціалізованих установ, тим ближче, як це не дивно, покупець і продавець, тим швидше здійснюється купівля-продаж, тобто ефективний економічний рух матеріальних і фінансових цінностей.
Сукупність спеціальних ринкових установ (інститутів) в економічній теорії позначається поняттям «ринкова інфраструктура». Вона включає банківську й біржову системи, страхові компанії, аудиторські фірми, юридичні контори, інформаційні центри, рекламні бюро, оптові й роздрібні торговельні підприємства, аукціони, ярмарки, комерційні посередницькі центри.
Розвинена ринкова інфраструктура - справжнє економічне багатство суспільства, результат завзятої праці багатьох поколінь учасників виробництва. Головними інститутами ринкової інфраструктури є комерційні банки й фондові біржі.
Від ринкової інфраструктури варто відрізняти «виробничу інфраструктуру» - галузі, не зроблені товари, але послуги, що виражаються у їхньому русі (транспорт, зв'язок, сховища).
Масштаб реальної інфраструктури визначається її внеском у сукупну ефективність виробництва: якщо витрати на функціонування спеціальних посередницьких інститутів менше принесеної ними вигоди, то їхнє існування (і праця в них) економічно виправдане.


 

You have no rights to post comments