Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Прибуток економічний, бухгалтерський і нормальний

Прибуток економічний, бухгалтерський і нормальний
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Прибуток економічний, бухгалтерський і нормальний

Розходження між явними та неявними (введеними) витратами виробництва, надає багатозначність поняттю «прибуток».
«Бухгалтерський прибуток» представляє різницю між валовим доходом (тобто загальним виторгом) фірми і її явних витрат. Якщо, наприклад, загальний виторг від продажів товару склав 6000 грн., змінні витрати - 3000 грн., а постійні витрати - 1600 грн., то бухгалтерський прибуток буде дорівнювати
6000 - 3000 - 1600 = 1400 (грн.).
Однак, якщо взяти до уваги введені витрати, показники прибутковості даної фірми істотно зміняться. Припустимо, що, поклавши гроші в банк, наш підприємець одержав би 1600 грн. У цьому випадку «економічний прибуток» складав би усього 200 грн. (1600 - 1400). Інакше кажучи, організувавши виробництво, підприємець одержав усього лише на 200 грн. прибутку більше, ніж якби він просто поклав гроші в банк.
Отже, «економічний прибуток» орієнтує підприємця не просто на одержання доходу, але на порівняння цього доходу з тим, що міг би бути отриманий у результаті альтернативного застосування ресурсу, яким він володіє. Звідси виходить важливий висновок - якщо бухгалтерський прибуток виявиться менше введених витрат виробництва, то, незважаючи на її наявність, застосування ресурсу варто визнати, з погляду підприємця, неефективним.
Загальний висновок полягає в тому, що застосування ресурсу повинне давати прибуток не менший, чим введені витрати. У нашому прикладі такий прибуток повинен становити не менше 500 грн. В економічній теорії вона називається  «нормальний прибуток».


 

You have no rights to post comments