Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Витрати виробництва та їх структура

Витрати виробництва та їх структура
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Витрати виробництва та їх структура

Будь-яка фірма орієнтується на одержання максимального прибутку. Це досягається зменшенням витрат виробництва.
По своїй структурі витрати діляться на «постійні» та «змінні».
До постійного (FC) витратам прийнято відносити ті, величина яких не залежить від обсягу виробництва (оренда приміщень, відшкодування банківського кредиту, оплата страхових внесків, амортизаційні відрахування і т.п.).
Змінні витрати (VC) прямо залежить від обсягів виробництва (витрати на оплату робочої сили, платежі за використану електроенергію, сировину й т.д.). Змінні витрати можуть знизитися до нуля, якщо виробництво даного товару припиниться. При цьому постійні витрати залишаться тими ж.
Основу постійних витрат становлять витрати на основний капітал, а змінних - на обіговий.
Сума постійних і змінних витрат фірми утворять її «валові» (або «загальні») затримки (ТС): ТС = FC + VC.
Про ступінь мінімальних витрат фірми не можна судити тільки по їхньому загальному обсязі. Об'єктивну оцінку дають «середні витрати»: обсяг витрат фірми розраховуючи на одиницю зробленої продукції. Середні витрати можна підрозділити на «середні постійні витрати» (AFC), «середні змінні витрати» (AVC) і «середні валові витрати» (АТС).
З зростом обсягів виробництва середні змінні витрати можуть  збільшуватися, або зменшуватися, у той час як середні постійні витрати будуть при цьому постійно зменшуватися. Пояснюється це тим, що з збільшенням  випуску продукції на кожну її одиницю припадає менша частина постійних витрат.


 

You have no rights to post comments