Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Моделі ринкової економіки

Моделі ринкової економіки
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Моделі ринкової економіки

Ринкове господарство, має деякі обмеження, які воно не в змозі перебороти самосійно:
- економія на видатках може спровокувати економічні катаклізми;
- порушення принципів чесної конкуренції, що потребує державного контролю;
- неможливість соціального захисту деяких категорій населення;
- неможливість значного фінансування так званих колективних потреб (оборона, дипломатія, державна безпека та ін.)
Відзначені обмеження вирішуються шляхом державного втручання в економіку тому сучасне ринкове господарство заснованого на взаємодії приватного й державного секторів економіки.
Залежно від ступеня інтенсивності впливу на економіку й від пріори¬тетних завдань, які розв'язує держава, розрізняють наступні моделі сучасної ринкової економіки:
—  соціально орієнтоване господарство (економіка країн    Західної Європи),
—  змішану економіку (економіка США),
—  корпоративну економіку або державно-регульований ринок (економіка Японії й інших країн Східної Азії).
Для соціально орієнтованого господарства властиве істотне втру¬чання держави в економіку. Цільова спрямованість державних програм пов'язана Із захистом інтересів громадян, а принципи регулювання економіки виражаються в довгострокових програмах.
У змішаній економіці втручання держави в економіку незначне. Частка державного сектора тут відносно мала. Держава створює умови для розвитку підприємництва, використовуючи переважмо тактичні методи.
Корпоративна економіка передбачає тісний взаємозв'язок держа¬ви й бізнесу, особливо в розміщенні капіталів. Індикативне планування засноване на узгодженні інтересів уряду й фірм. Бізнесмени разом з міністерствами розробляють стратегічні напрями розвитку еконо¬міки й визначають ключові галузі для вкладення капіталів. Державне соціальне забезпечення в Японії, наприклад, відсутнє. Цю функцію виконують фірми.
Що стосується української економіки, вона історично спиралася на примат або державної, або суспільної власності, що й зумовило специфік основних проблем сучасних ринкових реформ.


 

You have no rights to post comments