Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Головні риси ринкової економіки

Головні риси ринкової економіки
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Головні риси ринкової економіки

Ринкова економіка практично довела свою високу ефективність при рішенні наступних завдань.
1.  Забезпечення взаємозв'язку виробництва та споживання. Цю функцію ринок здійснює через збіг потреб і платоспроможного попиту з асортиментами представленого до реалізації пропозиції.
2.   Суспільна оцінка результатів праці самостійно господарюючих виробників. Механізм такої оцінки простий, ефективний і об'єктивний: відбулася чи ні купівля-продаж. Саме непередбачуваність купівлі-продажу надає ринковій економіці ту динаміку, що змушує виробників (продавців) і споживачів (покупців) постійно перебувати в «ринковій» формі.
3.  Вільний рух цін. Це означає, що величина і динаміка ринкових цін складаються в процесі вільної взаємодії попиту та пропозиції.  Вільний рух цін може забезпечити тільки ринок, строго говорячи, тільки це і є  «ринок». Будь-яка перешкода вільному руху цін руйнує ринкову економіку.
4.  «Оздоровлення» (санація) економіки. Суспільна оцінка результатів праці самостійно господарюючих виробників за допомогою вільного руху цін безжалісно відокремлює відстаючих виробників від процвітаючих. Іншими словами, у самому механізмі ринкової економіки закладена можливість її постійного «оздоровлення».
5.  Загальність конкуренції.  Ринкова економіка є конкуренція у всіх її сферах і на всіх рівнях:
-  серед продавців іде нескінченне змагання за максимальний ріст обсягу виробництва, що випереджає зниження витрат, можливість участі в найбільш прибуткових галузях;
-  серед покупців змагання йде за найбільш вигідне розміщення своїх доходів;
-  продавці й покупці змагаються за найбільший вплив на величину ринкових цін.


 

You have no rights to post comments