Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Грошовий обіг і грошова система

Грошовий обіг і грошова система
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Грошовий обіг і грошова система

Грошовий обіг – це безперервний рух грошей, що виконують функції засобу обігу й засоби платежу, що обслуговують кругообіг товарів і послуг. При цьому між грішми й цінами на товари існує зворотна залежність: якщо ціни ростуть, то купівельна спроможність грошей падає, і навпаки.
Оскільки сучасні гроші не пов'язані із золотом, то на їхню купівельну спроможність впливає в першу чергу їхня кількість.
Грошова система — історично сформована в кожній країні форма організації грошового обігу, звичайно законодавчо встановлювана державою. Елементами грошової системи є:
1) грошова одиниця,
2) масштаб цін,
3) емісійна система,
4) види грошей,
5) інститути грошової системи.
Під грошовою одиницею розуміється грошовий знак, прийнятий як міра вартості (руб., грн., $).
Емісійна система — установи, що регулюють випуск грошей (центральний банк країни), тобто законодавчо встановлений порядок випуску паперових грошей для цілей грошового обігу. Ефективність емісійної системи визначається ступенем незалежності центрального банку від виконавчої влади (уряду).
Види грошей: банкнота — грошові знаки, що випускають емісійними банками, вексель — зобов'язання оплатити суму грошей у певний строк. Депозитні гроші -- система спеціальних розрахунків між банками на основі банківських вкладів шляхом переносу сум з одного рахунку на іншій. Чек - вимога до банку зняти певну суму грошей з поточного рахунку, особи, що виписує чек.
Інститути грошової системи – державні й недержавні установи, що регулюють грошовий обіг (Міністерство фінансів, Центральний банк, податкова інспекція).


 

You have no rights to post comments