Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Пропозиція та попит на гроші

Пропозиція та попит на гроші
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Пропозиція та попит на гроші

Необхідність контролю за грошовою масою вимагає визначення і її кількісного виміру. Існують різні види грошей, які в різному ступені можуть забезпечити виконання грошових функцій. Тому використовують різні грошові вимірники, агрегати: М(0) – наявні засоби; М(1) = М(0) + чекові внески строком до одного року (сюди також відносяться вклади до запитання, електронні гроші); М(2) = М(1) + строкові вклади строком більше одного року + надійні цінні папери (державні короткострокові облігації); , М(3) = М(2) + великі строкові вклади + депозитні сертифікати; L = М(3) + цінні папери, що виражають права власності на нерухомість (акції).
Кожен наступний грошовий агрегат містить у собі попередній. Параметри М(0) і М(1) оцінюють грошову масу з погляду функції грошей як засобу обігу та засоби платежу. Грошові агрегати М(2), М(3) і М(4) краще підходять для оцінки виконання функції грошей як засобу нагромадження. Відповідно до цього розрізняють операційний і спекулятивний попит на гроші.
Операційний попит відбиває потреба в грошах, необхідних для руху товарів, і охоплює параметри М (0) і М (1). Даний вид попиту на гроші залежить від: рівня цін на товари; кількості зроблених товарів; швидкості обігу грошової одиниці.
Спекулятивний попит на гроші відбиває потреба в грошах як у засобах, здатних зберігати й збільшувати свою вартість. Цей вид попиту містить у собі попит на грошові агрегати М(2), М(3) і М(4). Оскільки спекулятивний попит на гроші пов'язаний з рішенням найкращого способу розміщення збереження, тому він залежить від рівня відсоткової ставки по банківських кредитах. Чим вище  відсоткова ставка, за інших рівних умов тим менше вартість цінних паперів, і навпаки. У результаті між рівнем відсоткової ставки й спекулятивним попитом на гроші спостерігається зворотна залежність.
Регулювання пропозиції грошей здійснюється насамперед Центральним банком -- через емісію грошей, регулювання відсоткової ставки по кредитах, операцій по купівлі-продажу цінних паперів. При цьому, якщо Центральний банк веде активну політику із продажу цінних паперів, то (за інших рівних умов) це приведе до зменшення кількості грошей в обігу, і навпаки: якщо Центральний банк скуповує цінні папери в населення та банків, то це сприяє збільшенню кількості грошей в обігу. Інший спосіб регулювання грошової маси: Центральний банк підвищує відсоткову ставку по кредитах і тим самим  зменшує пропозицію грошей; та навпаки - чим нижче відсоток, тим більше грошових знаків увійде в обіг.


 

You have no rights to post comments