Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Гроші, їх сутність і функції

Гроші, їх сутність і функції
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Гроші, їх сутність і функції

Цінність, що претендує на роль грошей, повинна мати наступні властивості:
1) однорідність і рівно якісність;
2) міцність і збереженість;
3) подільність у будь-якій пропорції;
4) компактність;
5) постійну вартість.
Тому роль грошей спочатку закріпилася за золотом, а потім перейшла до паперових грошових знаків.
Гроші - особливий вид товару, що служить загальним еквівалентом для всіх інших товарів.
Сутність грошей знаходить вираження в єдності виконуваних ними функцій.
Функція грошей як міри вартості складається у вимірі вартості товарів; її виконують ідеальні, тобто гроші, що представляють подумки.
Призначення функції грошей як засобу обігу - бути посередником при обміні товарів (Т – Д – Т). Гроші виконують дану функцію швидко, переходячи з рук у руки.
У функції грошей як засобу нагромадження гроші залишають сферу обігу, перетворюючись у різні цінності, що мають здатність зберігати свою купівельну спроможність у майбутньому (золото, цінні папери, нерухомість, валюта і т.д.). Особливість грошей у цьому випадку полягає в тім, що гроші виконують цю функцію через свої «замінники».
Функція грошей як засобу платежу проявляється при продажі товару в кредит. При зіставленні угоди про продаж товару в кредит гроші кріпляться ідеально, тобто як рахункові одиниці, а при оплаті кредиту - як готівка. При функціонуванні грошей як засобів платежу зменшується потреба в наявному обігу коштів, а при настанні строків платежу збільшується кількість грошей в обігу.
Функція світових грошей, як правило, закріплюється за найбільш стійкою грошовою одиницею. Еволюція світових грошей повторює шлях національних грошей: від металевих до кредитних.


 

You have no rights to post comments