Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Власність та право власності

Власність та право власності
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Власність та право власності

Власність (В)- належність засобів і продуктів виробництва народові, а також відповідним фізичним або юридичним особам. Як економічна категорія виділяється через суспільні, насамперед виробничі відносини. Характер власності на засоби виробництва визначається історично змінюваними типами виробничих відносин. Залежно від цього розрізняють п’ять типів власності: первіснообщинна, рабовласницька, феодальна, капіталістична та соціалістична із різними їх модифікаціями. Структури власності розкриваються через такі її елементи, як володіння, користування і розпорядження майном. В. є матеріальною основою сусп. розвитку. Саме тому економічні відносини закріплюються, регламентуються і захищаються державою за допомогою норм права. Врегульовані правовими нормами економічні відносини здійснюються як правовідносини і виступають у такій юридичній категорії, як право власності в сучасних державах. Право В. та її форми звичайно закріплюються у конституційному порядку. Конституція України, зокрема, передбачає приватну, державну і комунальну форми В., а також систему захисту права В.
Суб’єкти власності – це індивіди, фізичні особи, які в процесі відчуження – привласнення матеріальних благ і послуг можуть вступати між собою у відносини з цього приводу.
Об’єктами власності може служити все розмаїття національного багатства, включаючи землю з її недрами, водний і повітряний простір, а також твори інтелектуальної праці.


 

You have no rights to post comments