Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Типи і еволюція економічних систем

Типи і еволюція економічних систем
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Типи і еволюція економічних систем

Економічна система – сукупність усіх видів діяльності людей у процесі їх взаємодії стосовно виробництва, розподілу, обміну і споживання життєвих благ (продукту) і регулювання економічної (господарської) діяльності.
Відомий американський економіст П. Самуельсон визначав будь-яку економічну систему незалежною від її соціально – економічної форми, як таку, що має відповідати на три запитання;
-    Що виробляти і в яких обсягах?
-    Як виробляти?
-     Для кого виробляти?
Економічна система має забезпечувати не лише теоретичну відповідь на ці запитання, а й реальні економічні дії, бо кожна з існуючих систем не здатна запобігти альтернативному вибору в умовах обмежених природних ресурсів і виробничих можливостей.
Важливою характеристикою економічної системи є визначення її структурних елементів.
Структура будь-якої економічної системи включає такі елементи:
-    органічна структура виробничих факторів (продуктивні сили);
-    власність на засоби виробництва і вироблений продукт (соціально – економічні відносини);
-    відповідний поділ, спеціалізацію, кооперацію і комбінування праці, організацію виробництва та його технологію (організаційно – економічні відносини);
-    регулювання економічної системи (економічний механізм регулювання).
В економічній системі продуктивні сили визначають рівень розвитку матеріальних і особистих передумов виробництва, соціально – економічні відносини – форму привласнення засобів виробництва і створення благ, організаційно – економічні відносини – рівень поділу і кооперації праці, організації і технології виробництва, економічний механізм регулювання – впорядкованість системи і доцільну взаємодію її елементів.


 

You have no rights to post comments