Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Основні фактори виробництва та їх взаємозв’язок

Основні фактори виробництва та їх взаємозв’язок
Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 

Основні фактори виробництва та їх взаємозв’язок

Виробництво – це процес що має свої причини або чинники, їх називають виробничими ресурсами.
Ресурси – це сукупність природних, соціальних, і інтелектуальних сил, які можуть бути використані для створення матеріальних благ і надання послуг. Розрізняють ресурси: а) природні — речовини і сили природи (вичерпні та невичерпні, поновлювані й не поновлювані); б)  матеріальні — всі рукотворні засоби виробництва; в) трудові — населення в працездатному віці; г) фінансові -- кошти, які суспільство може виділити на функціонування виробництва. У міру розвитку суспільного виробництва значимість тих самих ресурсів змінюється: в до індустріальному домінують природні та трудові, в індустріальному - матеріальні і фінансові, у постіндустріальному - інформаційні та інтелектуальні.
Фактори виробництва – це ресурси, конкретно залучені, застосовані у виробництві.
Розрізняють три основних фактори виробництва: «земля», «праця», «капітал».
Земля — це загальна назва всіх ресурсів, даних природою. Праця — це сукупність здібностей людей, що беруть участь у виробництві. Капітал — всі засоби виробництва, зроблені й використовувані людиною.
Власники факторів виробництва вступають один з одним у відносини із приводу присвоєння умов і результатів виробництва. Внаслідок цього кожен фактор приносить своєму власникові доход, що відповідає частці даного фактора в створенні сукупного доходу: земля — ренту, праця — заробітну плату, капітал -  відсоток.


 

You have no rights to post comments