Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Основні проблеми економіки

Основні проблеми економіки
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Основні проблеми економіки

Фундаментальна проблема — координація дій учасників виробництва. Економічним процвітанням будь-яка країна зобов'язана погодженості зусиль виробників, тоді як криза - результат їхнього протистояння.
В економічній теорії до останнього часу боролися два принципово протилежних підходи до рішення цієї проблеми.
Відповідно до першого, максимальна ефективність суспільного виробництва досягається завдяки наданню кожному з його учасників необмеженої економічної волі. Але такій організації економіки об'єктивно властиві виробничі кризи та соціальний антагонізм.
Прихильники протилежного підходу вважають, що дії учасників виробництва повинні підкорятися твердій соціальній регламентації (що зробити, коли, скільки, для кого й т.д.), здійснюваної головним всевладним інститутом суспільства – державою, що має право й силу до позаекономічного примусу. Зрозуміло, що директивна організація виробництва об'єктивно заперечує ринок, можливий тільки при економічній самостійності виробників. Тут виявляються ще більші недоліки: хронічний дефіцит, що руйнує економіку, і тоталітаризм, що руйнує все інше.
І тільки сучасне суспільство довело реальну можливість подолання неприйнятних історичних крайностей «капіталістичної» та «соціалістичної» організації виробництва і створення соціально-врегульованої економіки, у якій ринок збережений, але ринок приборканий.
У новій, «змішаній» системі економічна самостійність виробника стає відносною, а регламентація - орієнтовною. Держава використовує переважно непрямі (грошово-кредитні) механізми регулювання ринку.


 

You have no rights to post comments