Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Вимір суспільної продуктивності праці

Вимір суспільної продуктивності праці
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вимір суспільної продуктивності праці

На рівні економіки усієї країни визначають показник суспільної ПП(ППс). Остання більшою мірою буде визначати ефективність суспільного виробництва, якщо її розрахунки будуть вестися за кінцевим результатом господарювання та сукупними витратами живої та уречевленої праці за формулою:

        C+V+m
ППс = -----------.
          Тж+Тур

Але застосування цієї формули утруднено складними розрахунками витрат уречевленої праці.
Між тим, застосування витрат лише живої праці для оцінки ефективності суспільного виробництва й ігнорування якими витратами уречевленої праці досягався отриманий результат призвело економіку колишнього СРСР до занепаду.
Найбільшого зростання росту ПП можна отримати за умов одночасного зниження як живої, так і уречевленої праці. Але в практиці можливі різні варианти зниження сукупних витрат праці, які забезпечують максимум результату за умов мінімальних витрат.
Якщо витрати живої праці це – Зж, а уречевленої – Зу, а Зжі та Зуі – це їх рівень у нових умовах, то можна визначити п’ять варіантів підвищення ефективності сукупної праці.
1. Зу = Зуі;     Зж > Зжі,
2. Зу > Зуі,     Зж = Зжі,
3. Зу >  Зуі;     Зж > Зжі,
4. Зж < Зжі, але Зу – Зуі > Зжі - Зж
5. Зуі > Зу, але Зуі – Зу < Зж - Зжі
В усіх випадках Зж + Зу > Зжі + Зуі, тому зростання ПП має місце у будь-якому з наведених варіантів. Завдання менеджера з праці полягає у тому, щоб визначити такий варіант її зростання, який є найбільш доцільним для підприємства.


 

You have no rights to post comments