Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Критерії прийняття рішень про обсяг і структуру випуску

Критерії прийняття рішень про обсяг і структуру випуску
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Критерії прийняття рішень про обсяг і структуру випуску

При складанні короткострокової виробничої програми встановлюють кількість і номенклатуру продукції й послуг. Для цього необхідно знать вузькі місця виробництва   й   збуту:
•    недостатній попит на певні види продукції;
•    устаткування,  потужність якого нижче,  ніж  в інших видів устаткування;
•    дефіцитні матеріали;
•    дефіцитні робочі руки й ін.
 При неповнім завантаженні потужностей і відсутності вузьких місць як критерій визначення виробничої програми використають питому маржинальний прибуток, тобто різниця між ціною продукції (послуг) і змінними витратами на її виробництво.
 У виробничу програму включають всі види продукції (послуг), у яких позитивна питома маржинального прибутку. Тоді підприємство зможе використати всі наявні можливості для покриття постійних витрат й одержання прибутку. Використання для цих цілей прибутку на одиницю продукції представляється недоцільним, тому що виключення із програми гаданих збитковими продуктів (тільки тому, що на неї було віднесено більше постійних витрат, чим на інші) може привести до втрати додаткового маржинального прибутку, тобто в підсумку до втрати прибутку.
 При наявності на підприємстві одного вузького місця як критерій виступає відносний маржинальний прибуток - частка від розподілу маржинального прибутку кожного виду продукції (послуг) на споживану кількість того виробничого ресурсу, що є вузьким місцем і за який "конкурують"  типи продукції, що випускаються.
 Включення продукції (послуг) у виробничу програму здійснюється в порядку убування відносного маржинального прибутку, що також забезпечує оптимальний розподіл ресурсів.
 Якщо на підприємстві кілька вузьких місць, необхідно визначити, від якої вигоди (тобто маржинального прибутку) відмовляється підприємство, коли замість одних видів продукції воно робить і продає інших. Для цього використається апарат лінійного програмування


 

You have no rights to post comments