Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Аналіз матеріальних потоків

Аналіз матеріальних потоків
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Аналіз матеріальних потоків

 Одним з найпоширеніших методів, застосовуваних у контроллинге матеріальних потоків, є АВС - аналіз. Техніка аналізу виходить із наявного досвіду, відповідно до якого частки у відсотках більше важливих і менш важливих справ у всій їхній кількості залишаються в цілому незмінними. За допомогою букв А, В, і З окремі завдання підрозділяються на три класи відповідно до їх значимості. Багато керівників працюють по цьому принципі, тобто до найважливіших завдань вони приступають у першу чергу. В основі цього методу лежить закон, відкритий італійським економістом В. Парето. Принцип Парето в загальному виді говорить, що усередині даної групи або безлічі окремі малі частини виявляють набагато більшу значимість, чим це відповідає їх відносній питомій вазі в цій групі. Стосовно до витрат на створення матеріальних запасів цей закон формулюється в такий спосіб: 80% витрат доводиться на 20% видів матеріалів (помітимо, що 80% виторгу підприємства може доводитися на 20% видів продукції, 80% суми дебіторської заборгованості може значитися за 20% дебіторів, 80% кредиторської заборгованості може випасти на частку 20% постачальників). Здоровий глузд підказує, що саме цим 20% варто приділяти пріоритетну увагу.
 Суть А В С - аналізу матеріальних потоків складається в розподілі всіх видів матеріалів на три групи:
•    група А - найбільш дорогі види матеріалів (ті самі 20%, на які доводиться 80% витрат);
•    група В - матеріали середньої важливості (ті, на які в сумі доводиться 15% витрат);
•    група З - маловажні матеріали (ті, сумарна вартість яких становить усього 5% всіх витрат підприємства на створення матеріальних запасів).
  Логіка підказує, що матеріали групи А заслуговують підвищеного контролю (оскільки тут зусилля будуть премійовані), матеріали групи У вимагають уваги лише зрідка, а керуванню запасами матеріалів групи З не варто приділяти занадто багато сил і часу. Саме така політика допоможе підприємству оптимізувати  свої витрати на створення матеріальних запасів, а також найбільш ефективним образом використати час і зусилля своїх співробітників, що займаються керуванням матеріальними потоками.
Класифікація матеріалів на три групи відбувається в кілька етапів.
Проаналізувавши графік, можна помітити, що наростання сумарної вартості запасів відбувається нерівномірно: спочатку темпи зростання великі, а потім вони знижуються.
 АВС- аналіз дозволяє концентрувати увага й зусилля на тих напрямках, де очікується максимальна віддача, тому він широко застосовується не тільки для дослідження матеріальних потоків, але й у контролі дебіторської заборгованості, виробленню товарної стратегії. Ще одна цікава, але на перший погляд несподівана сфера його застосування - аналіз інформаційних потоків.


 

You have no rights to post comments