Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Впровадження сучасних інформаційних Grid - систем для цілей контроллинга

Впровадження сучасних інформаційних Grid - систем для цілей контроллинга
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Впровадження сучасних інформаційних Grid - систем для цілей контроллинга

В умовах невизначеності на прибутковості інвестицій у значній  мірі позначаться  витрати часу й засобів на пошуки методів визначення ефективності інвестицій за допомогою інформаційних технологій.
На московському форумі американська корпорація Oracle заявила, що готово запропонувати українським підприємствам новітні інформаційні технології для створення ощадливих систем керування. По даним опитування користувачів Grid-систем, проведеного компанією Oracle ефективність у відсотках складе:
• загальне зниження капіталовкладень - 69,
• підвищення продуктивності/якості обслуговування - 62,
• гнучкість при виділенні обчислювальних ресурсів - 52,
• оптимізація використання ресурсів і зниження витрат на оплату праці ІТ- фахівців - 41,
• зменшення частоти модернізації ІТ- систем і скорочення площ, необхідних під центри даних - 17.
На форумі, що відбувся на початку листопада, І'I'- директорів підприємств залучило до нових продуктів компанії Oracle те, що Grid-технологія - це скоординоване використання серверів, мереж і пристроїв зберігання даних, що утворять єдиний пул обчислювальних ресурсів підприємства. Ресурси динамічно перерозподіляються відповідно до потреб додатків і користувачів
До недавнього  часу технології розподілених обчислень (Grid) використалися тільки науковим співтовариством. Зараз до них стали проявляти й комерційний інтерес. На думку експертів, застосування Grid-технологій дозволяє створювати на підприємствах могутніші ІТ- системи за менші гроші. У першу чергу за рахунок об'єднання потужностей уже наявних  комп'ютерів, і що знову здобувають, а також серверів у єдиний ресурс. Адже зараз, як вважають аналітики, можливості систем зберігання даних на підприємствах у середньому задіяні на 50%, а центральних процесорів - лише на 15-20%. Крім того, нові підходи, як завіряють фахівці компанії Oracle, дозволяють інтегрувати всю інформацію про основні бізнес-процеси на підприємстві й представляти її керівництву. При цьому є можливість упоратися із проблемою значного наростання обсягів даних. Компанії, що вже впровадили Grid-системи, у числі вирішальних факторів при ухваленні рішення про впровадження новинки частіше називають загальне зниження капіталовкладень на інформатизацію
На думку фахівців компанії Oracle, їхні нові продукти призначені не тільки для великих підприємств, але й для середніх і дрібних будь-який галузі. Однак інші експерти вважають, що темпи просування новинок на український ринок у першу чергу залежать від успішності їхнього впровадження у великих компаніях. Тим більше, що багато дрібних підприємств не мають право на самостійну ІТ- політику - це "єпархія" холдингів. Важливим фактором у просуванні нових ІТ- технологій є також загальна кількість клієнтів розроблювачів в регіоні. Отож, за інформацією Oracle, у компанії в Україні зараз кілька тисяч підприємств-клієнтів. Є й великі компанії, і відомства. Росте також кількість масштабних впроваджень системи Oracle E-Business Suite. Тільки за останній рік її впровадили "питні" компанії "Сармат" й "Олімп", ведуться роботи на Харцизькому трубному заводі й Запорізькому коксохімічному комбінаті. Якою мірою наявна клієнтська база буде сприяти просуванню новинок на український ринок, судити складно. Те, що Grid-технологія перспективна і повинна розвиватися, однак говорити  про неї як про універсальний засіб, яке можна було б використати в бізнес - середовищу так само широко, як й у наукових центрах, ще рано.
Хоча фахівці Oracle упевнені, що в Україні досить компаній, зацікавлених і здатних впровадити в себе такі технології, як Oracle Grid. Правда, відзначають, що активність і ріст ІТ- ринку, спостережувані зараз у Росії, стануть реальністю в Україні лише через 3-4 роки. До речі, за станом на сьогоднішній день,  поки не відомі факти впровадження технологій Oracle Grid в Україні. У Росії ж, як затверджують представники Oracle, кілька проектів уже ведеться.  Корпорація Oracle - постачальник програмного забезпечення. Штаб-квартира - у США. Пропонує продукти й послуги в 145 країнах миру. Має 230 тис. підприємств-клієнтів. Річний оборот - $10 млрд.
Слід зазначити,   що  український   і російський бізнес  перебувають у більше вигідній ситуації для впровадження технологій Oracle. По-перше, тому, що  економіка розвивається більш стрімко,   ніж   американська й західноєвропейська,   відповідно, потреба в технологіях  вище.  По-друге,  немає величезної спадщини різнорідних програмних комплексів, як на великих американських підприємствах. Отже, завдання по інтеграції й, якщо необхідно, по ліквідації програмного забезпечення не коштує так гостро, як у США. Крім того, чимало середніх і дрібних підприємств, для яких покупка одного великого сервера - нездійсненна мрія. У цьому випадку вони можуть скористатися технологією Grid й об'єднати трохи територіально розкиданих серверів у єдину обчислювальну мережу. При цьому ресурси кожного окремого сервера будуть доступні для виконання загальних завдань.
У жовтні минулого року почалися продажі СУБД Oracle Standard Edition One, що відповідає потребам і бюджетам   малих  і  середніх  підприємств, а також підрозділів великих компаній.   У  СНД  й   Україні   Oracle самостійно продажами не займається й працює тільки через партнерів. У   партнерській мережі країн СНД уже 250 компаній, з них 33 - в Україні. Той факт, що продажі Oracle в Україні в 2004 фінансовому році через партнерів збільшилися на 47%  у  порівнянні з минулим роком, говорить про перспективність ринку.
Найбільш привабливі   галузі  для Oracle в Україні, звичайно ж,   це  телекомунікації, промисловість,   нафтогазовий   комплекс.  Дуже привабливим  є й держсектор. Однак тут є кілька проблем: часто міняються пріоритети по автоматизації держустанов. Однак процес розвитку інформаційних технологій у державному секторі вже неможливо зупинити.
Таким чином, викладені способи аналізу критеріїв оцінки інвестиційних проектів в умовах невизначеності за допомогою сучасних інформаційних Grid - систем є значно ефективними.


 

You have no rights to post comments