Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Проведення аналізу чутливості

Проведення аналізу чутливості
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Проведення аналізу чутливості

Наступним етапом контроллинга діяльності підприємств є розрахунок й аналіз відхилень фактичних результатів від значень, зафіксованих у бюджетах.
Після створення в Excel попереднього звіту про доходи й витрати компанії на наступний рік,  можна скористатися ним для проведення аналізу різних фінансових сценаріїв. Оцінка можливих змін у попередніх фінансових звітах може допомогти визначити можливість і ступінь майбутнього ризику. Розглянутий  приклад з компанією Cummins Printing продемонстрував, що може трапитися, якщо обсяг продажів знизиться на 40%. Висновки в цьому випадку будуються на основі припущення про те, що більшість сум витрат неодмінно зміняться в результаті змін в обсягах нетто-продажів.
Однак представляється доцільним уважно розглянути також і саме це припущення. Можливо,  захочеться спрогнозувати, яке вплив може зробити зниження наступного року суми виторгу на 10% на чистий доход компанії. Або, наприклад,  довідатися, чи зможе підприємство удержатися у своїй ринковій ніші, якщо один з  постачальників підвищить ціни на 20%.
Щоб   мати можливість підставляти різні варіанти допущень у плани фінансової діяльності, Excel пропонує скористатися засобом Диспетчер сценаріїв.
Якщо необхідно внести яку-небудь одиничну зміну в план фінансової діяльності, це зручніше зробити, добавив його безпосередньо в змінюваний осередок, а не витрачати час на виконання операцій із засобом Диспетчер сценаріїв.
Наприклад, можна поміняти значення осередку В6 :
= ОКРУГЛИЙ(В6*$В$1;0") яке рівняється $197951, на:
 = ОКРУГЛИЙ(В6*$В*1,2;0), що вказує, що при підвищенні постачальником ціни на 20% запланована сума витрат на закупівлю товарно-матеріальних запасів складе $237541. Результатом цього буде зниження обсягу чистого доходу з $75 861 до $36 271.
Ця дія може дати  набагато більше інформації, чим дані про те, що  чистий доход може скоротитися майже на $40 000. Існує й інший спосіб прогнозування змін у сумі чистого доходу: взяти до уваги, що підвищення витрат на закупівлі товарно-матеріальних запасів приведе до зниження цього показника на 52% (lx$36 271/S75 861). Все це доводить, що чистий прибуток компанії дуже сильно залежить від ціни поставок, -  доход практично повністю у владі цін  постачальників.


 

You have no rights to post comments