Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... СППР. Юридична відповідальність за рішення, прийняті з використанням систем підтримки прийняття рішень.

СППР. Юридична відповідальність за рішення, прийняті з використанням систем підтримки прийняття рішень.
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Юридична відповідальність за рішення, прийняті з використанням  систем підтримки прийняття рішень.
Необхідно відзначити, що система підтримки прийняття рішень (СППР) не є фізичною або юридичною особою і не може нести відповідальність за ті або інші рішення, які приймаються з її використовуванням.
Згідно діючому зараз і в недалекій перспективі законодавству автоматизовану систему неможливо притягати до адміністративної або кримінальної відповідальності. Але це не означає, що в майбутньому подібні питання не виникнуть з приводу створених методами генної інженерії штучних розумних біологічних систем, або з приводу клонів, не асоційованих в загальнолюдське соціальне середовище.
Відповідальність за ухвалене рішення завжди несе фахівець, або, як то кажуть, "людина, що приймає рішення" (ЛПР).
Разом з тим, при виробленні рішення, ця особа може звертатися до різної довідкової інформації, а також консультуватися з фахівцями різних областей. При цьому довідкова інформація може витягуватися по запитах з баз даних, а консультації можуть відбуватися не з самими фахівцями особисто, а з автоматизованими системами підтримки ухвалення рішень, в яких у формалізованому і узагальненому вигляді міститися знання багато яких фахівців.
Але в якій формі міститься консультуюча інформація і знання – це суті справи не міняє, тобто відповідальність за прийняте рішення все одно завжди лежить на особі, яка його прийняла, а не на особах консультуючих або підтримуючих рішення. Тому ці системи і називаються не "системи прийняття рішень", а лише "системи підтримки прийняття рішень".


 

You have no rights to post comments