Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Сучасна “Фрітрейд” і застосування теорії Давида Рікардо

Сучасна “Фрітрейд” і застосування теорії Давида Рікардо
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Сучасна “Фрітрейд” і застосування теорії Давида Рікардо


На сучасному етапі, не модернізуючи класичну теорію Д. Рікардо про порівняльні переваги для країн “” розвитку, щодоганяє, (Україна), можна відстати назавжди. “Фрітрейд” для подібних країн “консервує” індустріальне лідерство одних і відсталість інших.
Наприклад, сьогодні для зборки одного комп'ютера в Росії необхідно затратити 3 умовні одиниці праці, а для видобутку однієї тонни нафти в Росії потрібно затратити одну одиницю праці. У США сьогодні практикують нафту не добувати, а купувати, тобто при “Фрітрейде” по Рікардо. Росії рекомендується не займатися зборкою комп'ютерів, а добувати нафту і за виручені гроші купувати комп'ютери.
Таке положення не припустиме для країн розвитку, що доганяють, (Росія), що мають достатній науково-технічний потенціал і сприяє розвитку наукомісткого виробництва.
Сучасне коректування в теорію Рікардо вніс німецький економіст Фрідріх Ліст. Концепція його теорії в поділі праці полягає в наступному: “мале дитя необхідно виростити до стану зрілого чоловіка і зробити його конкурентноздатним”. Ліст наполягає у своїй теорії, щоб будь-яке рішення по міжнародному поділі праці (МПП) повинне бути довгостроковим. Ліст стверджує, що при сучасному “Фрітрейде” по Рікардо економіці вигідніше вбити дитя в зародку. Для країни розвитку, що доганяє, “Фрітрейд” – смерть. Для цих країн потрібний протекціонізм.
Сьогодні в США в результаті “Фрітрейда” зросли доходи від екзотичних професій – менеджери-консультанти, дизайнери, юристи. У виробників заробітна плата падає, у результаті в США одержали розвиток галузі, орієнтовані на задоволення розбагатілої верхівки. Послуги розчісування вовни собачок, масажистів, стилістів стали цінуватися високо, а норма прибутку в цих сферах різко зросла.
Таким чином, на сучасному етапі користування концепціями “Фрітрейда” на рівні міжнародного регулювання з боку ВТО, МВФ і інших міжнародних інститутів, повинні здійснюватися з обліком довгострокових економічних інтересів країн планети й особливо країн розвитку, що доганяє. У цих країнах ВТО, МВФ повинні заохочувати розвиток наукомістких технологій і виробництва, а країнам, у свою чергу, необхідна політика національного протекціонізму.


 

You have no rights to post comments