Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Спільні підприємства на території України

Спільні підприємства на території України
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Спільні підприємства на території України


Спільне підприємство – підприємство, що базується на спільному капіталі суб'єктів господарської діяльності України й іноземних суб'єктів господарської діяльності, на спільному керуванні і на спільному розподілі результатів і ризиків.
Іноземні капітали у виді капіталовкладень займають 80% експорту капіталу економіки розвинутих країн світу. Практика організації СП одержала розвиток у США, Японії й Англії. Останнім часом у Китаї і країнах ЦСЄ (Центр Східної Європи). У цілому на планеті близько 36 держав практикують створення СП.
Наприклад, до кінця 90-х років ХХ століття в Китаї за участю іноземного капіталу було створено більш 15 тисяч СП із загальною сумою іноземних капіталовкладень близько 35 млрд. дол. США. У країнах ЦСЄ лідером по створенню СП є Угорщина. В Угорщині до початку 90-х років нараховувалося більш 2000 СП, на Україні – 650. У структурі експорту України продукція СП – близько 6%. СП на Україні створені з фірмами США – близько 15% від загального числа, Німеччина – близько 10%, Польща – близько 7%, Австралія – 6%, Болгарія – 6%, Угорщина – 5%, Італія – 5%, Швейцарія – 4%.
СП в Україні створюються в основному в переробній промисловості, у науково-технічній діяльності, у сфері інформаційних технологій, в АПК (зокрема в АПК створено близько 86 СП).
Іноземні партнери виявляють цікавість до створення СП на Україні в сфері інжинірингових, консалтингових послуг, інформаційного, сервісного, комп'ютерного забезпечення, що не вимагають значних інвестицій при створенні і дають прибуток у більш короткий термін. У цьому зв'язку основна частка в загальному обсязі експорту України СП – це наукомістка продукція:
•    Патенти, ліцензії, ноу-хау – 22%;
•    Сервіс – 22%;
•    Сировина й устаткування – 26%;
•    Будівельні матеріали – 11%;
•    Одяг, сувеніри – 11% і ін.
Основні мотиви, що спонукують до створення СП:
•    Скорочення обсягів капітальних витрат і ризику при створенні нових потужностей;
•    Придбання управлінського досвіду;
•    Придбання виробничої бази або джерел сировини;
•    Розширення діючих продуктивних напрямків;
•    Вивчення потреб нових ринків;
•    Використання переваг, зв'язаних з більш низькою вартістю факторів виробництва.
Відповідно до закону України “Про підприємства в Україні” СП створюються відповідно до рішення власника майна або уповноваженого їм органа, або засновника відповідно до рішення трудового колективу у випадках і в порядку, передбачених законодавчими актами державної реєстрації.


 

You have no rights to post comments