Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Міжнародні лізингові послуги

Міжнародні лізингові послуги
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Міжнародні лізингові послуги


Лізинг – фінансово-торгова операція, при якій лізингова фірма купує у фірми-виробника визначене устаткування і передає його за плату орендарю на певний строк.
Існує 6 основних типових норм міжнародного лізингу:
1)    Експортний лізинг.
ЛФ – лізингова фірма;
Пр – виробник;
Орен. – орендар.

Гроші йдуть у федеральний бюджет. Розрахунки здійснюються на державному рівні.
2)    Імпортний лізинг.
Розрахунки між країнами.
3)    Транзитний лізинг.
Усі суб'єкти знаходяться в різних країнах.
4)    Зворотний лізинг.
Лізингова фірма здобуває устаткування і здає його ж в оренду. Орендар і виробник – одна особа. Він розраховується продукцією, зробленої на цьому ж (орендованому) устаткуванні. Хід подій – безгрошовий або з частковою оплатою.
Завод випускає верстати, у нього відбувається затоварення, завод знаходить лізингову фірму, що як би купує верстати і здає їх в оренду заводу; завод розплачується продукцією з цих верстатів.
Орендар просить заплатити виробнику за устаткування, а потім повертає гроші з відсотками.
5)    Лізинг постачальника.
Лізингова фірма здобуває у виробника устаткування, здає його в оренду виробнику, що, у свою чергу, здає продукцію вдруге орендодавцю. Суборендатор розраховується з виробником. При цьому сполучається зворотний лізинг і звичайна оренда.
6)    Складний лізинг.
В операціях беруть участь дві або кілька лізингових фірм, розташованих у різних країнах. На цій схемі виробник, орендар і одна з лізингових фірм розташовані в одній країні – У, а інша лізингова фірма – у країні А.
Виробник продає устаткування в іншу країну лізинговій фірмі. Ця фірма прийняла рішення передати устаткування в оренду іншій лізинговій фірмі в тій же країні, де і виробник, вона не буде використовувати устаткування, а передасть його в оренду орендарю.
Найбільші лізингові фірми світу:
I.    “Горфрей-Девіс” Англія;
II.    “Кенінг-Мотор” Англія;
III.    “Бермон лізинг” США;
IV.    “Фюл-Карон” Франція.
З розвитком міжнародних лізингових операцій з'явилася потреба в розділі ринків, що обумовило появу національних асоціацій лізингових фірм, а так само лізингових клубів. Прикладом лізингового клуба може служити організація “Інтерлиз”, у якій беруть участь лізингові фірми: Англії, Бельгії, Данії, Німеччини, Голландії, Італії, Іспанії, Норвегії, Франції, Швеції і Швейцарії.


 

You have no rights to post comments